Sokszínű évadra készül a Miskolci Szimfonikus Zenekar

Zene

 

(MTI) A Miskolci Szimfonikus Zenekar évadnyitó társulati ülésén, hétfőn Kovács László, a zenekar művészeti vezetője mutatta be az idei zenei évad koncertkínálatát. A karmester azt mondta: hosszas szakmai egyeztetés után állt össze a program. "Az a cél lebegett előttük, hogy sokszínű, egyedi és színvonalas programokat kínáljunk a miskolci közönségnek" ?fogalmazott.

 
Az érdeklődők ebben az évben is a mesterbérlet, a népszerű zenei esték bérlet és a szezonbérlet közül választhatnak, de bérleten kívüli koncertekkel is várják a zenekedvelőket. Folytatódnak a műfaji kalandozások a Klazz-sorozatban, lesznek interaktív gyerekkoncertek, Promenád-műsorok, karácsonyi koncert a Ghymes együttessel, valamint újévi koncertek. A Miskolci Szimfonikus Zenekar októberben a németországi Marktoberdorfban, jövő tavasszal pedig a svájci Richterswilben lép fel.
Szabó Péter, a zenekar igazgatója kitért arra, hogy elfogadta a zenekar meghívását többek között Lilya Zilberstein is, akit napjaink egyik legjelentősebb zongoristájaként tart számon a nemzetközi zenei világ. A zenekart Oliver von Dohnányi, Aldo Sisillo, Kocsis Zoltán és Héja Domonkos vezényli majd az évad során. Különlegesség idén a Művészetek Háza ötéves születésnapjára szervezett programsorozat. A nyitókoncert pénteken lesz Ezek mind mi vagyunk ? Műfaji kalandozások a Miskolci Szimfonikus Zenekarral címmel. Másnap, szeptember 10-én szombaton az évad első gyerekkoncertjére várják a legkisebbeket.
Szabó Péter szólt arról, hogy mintegy 58 millió forintot zároltak a zenekar költségvetéséből, ami komoly nehézséget jelent az intézmény működésére nézve. Úgy fogalmazott, az egyetlen lehetőség a bizakodás, és hogy ez csak zárolás lesz. Mint mondta, négy hónap alatt ezt az összeget nem tudják megspórolni, megtakarítani. Nyár elején meghirdették, tehát igyekeznek tartani az évadot.
A társulati ülésen Kiss Gábor, a Polgármesteri Hivatal humán főosztályának vezetője is részt vett. Mint hangsúlyozta, igyekeznek a szűk keretek között is biztosítani az intézmények működőképességét és a magas színvonalú szakmai munka feltételeit. Kiss Gábor felvázolta a nehéz körülmények hátterében álló összefüggéseket, kiemelve, hogy a problémák ellenére elsődlegesnek tekintik a közszférában dolgozók béreinek rendszeres kifizetését.