Titok-koncertek Pauk Györggyel

Zene

Pauk György

A további műsor és közreműködők - a "titok-koncertek" hagyományainak megfelelően - hétpecsétes titkok. Az első két előadás helyszíne a Zeneakadémia, a harmadiké a Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem, a hangversenyek este háromnegyed nyolckor kezdődnek.

Az öt évvel ezelőtt indított "titok-koncertek" kezdettől fogva hihetetlen népszerűek. Már az első, "kísérleti" hangversenyeknek otthont adó Olasz Intézetet is zsúfolásig megtöltötte a közönség, igazolva, hogy sokan bíznak a koncerteket szerkesztő-vezénylő Fischer Ivánban és a műsor és a közreműködők ismerete nélkül is "belevágnak a kalandba".

Emlékeztetőül néhány titok, amit Fischer Iván a korábbi hangversenyek hallgatóival megosztott: Richard Strauss csodálatos József-legendája, Kabalevszkij Hegedűversenye a 12 éves Pusker Júlia előadásában, Richard Strauss áriák és dalok az amerikai szopránénekesnő, Christine Brewer tolmácsolásában, Bernd Alois Zimmermann trombitaversenye a norvég virtuóz, Hakan Hardenberger szólójával, Kurt Weill izgalmas és Magyarországon szinte ismeretlen, Az ezüsttó című operája, Brahms zongoranégyesének Schönberg által készített zenekari átirata, Mozart K 488-as zongoraversenye a 90 éves, Franciaországban élő Rév Lívia előadásában, a Magyarországon szinte csak a Mozart-legendáriumból ismert Salieri műveinek bemutatása, Mozart K 453-as zongoraversenye Mehanem Pressler előadásában, Rautavaara madárhangra és zenekarra írt Cantus arcticus című művének magyarországi bemutatója.

(2007. december 26., 27. 19:45 Zeneakadémia Nagyterem (Budapest), 28. 19:45 Művészetek Palotája - Bartók Béla Nemzeti Hangversenyterem - Titok-koncert - Pauk György (hegedű) búcsúhangversenye; Bartók: 2. hegedűverseny; a koncert további műsora meglepetés; km.: Budapesti Fesztiválzenekar; vez.: Fischer Iván)