Néhány amerikai művész, mint például a mostanában különböző elvonókúrákat sűrűn látogató Billy Joel, vagy Norah Jones-ra és Sheryl Crow-ra nagy hatást gyakorolt Bonnie Raitt már koncertezhettek a kommunista Kubában, igaz, nem szabadtéren és nem olyan hangosan, mint, ahogy azt Audioslave tette. A Rage Against the Machine zenészeiből és Chris Cornell énekesből álló banda betartotta azt az ígéretét, hogy a fellépés csakis kizárólag a zenéről fog szólni.
"A gyerekek egyformák az egész világon, büszkék vagyunk arra, hogy mi vihetjük el Kuba fiataljainak a rock 'n' rollt. Minden a zenéről szól, amely átível a határokon. Ez egy ritka lehetőség, nagyon hálásak vagyunk mindkét országban azoknak, akik támogatták ezt a koncertet" - írták a zenekar tagjai közleményükben.
Az esemény egyik nagy meglepetése az volt, hogy az Amerikai Egyesült Államok kormánya, illetve a kubai hatóság egyáltalán engedélyezte a koncert megtartását, hiszen Bush elnöksége alatt eddig még nem enyhült a két ország közötti, lassan negyven éve tartó feszült viszony.
A fellépés pikantériáját az is jelzi, hogy az Audioslave azon a téren lépett fel több ezer fiatal előtt, amit 5 évvel ezelőtt abból a célból építettek, hogy majd USA ellenes tömegtüntetések helyszínéül szolgáljon.
A csapat második albuma Rick Rubin producer gondozásában, Out Of Exile címmel május 23-án kerül az üzletekbe, amelyet egy héttel később a Be Yourself című kislemezük követ. Az Audioslave nyáron Európában turnézik, május 29-én a lisszaboni rock fesztiválon játszanak, hozzánk legközelebb június 9-én Nickelsdorfban lépnek színpadra.