A beatkorszak történetének miskolci fejezete

Zene

Arról a nemzedékről szól ez a kiállítás, amelyik a hatvanas években volt fiatal, amelyik révén a fiatalság meghatározó társadalmi jelenség lett, amelyik kezében gitárral idézőjelbe tette a Kádár-kort. A kiállítás célja tehát azon nemzedékek világlátásának, életmódjának bemutatása, amelyek a szocializmus körülményei között is, annak sajátosságai között a rockzenén nőttek föl - mondja Bán András művészettörténész, a Miskolci Galéria igazgatója.

 
A kiállítótérben nyolc ember elmond egy-egy történetet. A történetek Miskolcon játszódnak klubokban és házibulikon, farmerben és miniszoknyában: s arról szólnak, hogy hogyan írta felül a szocializmus hamis jelszavait a beatzene. A történeteket és a korfestő fotókat, plakátokat, rajongói leveleket, hivatalos iratokat az 1962-es Ki Mit Tud és az 1973-as miskolci Rockfesztivál keretezi. Az emlékek felelevenítésével a mai közönség, a fiatalok számára átélhetővé, árnyaltan megítélhetővé válik a Kádár-kor ezen szakasza.
 
A Miskolci Galéria Rákóczi-házában és az udvaron a Múzeumok éjszakája is a beat-korszak felejthetetlen pillanatait idézi meg. Koncertek és igazi fesztiváli hangulat várja a látogatókat ezen az éjszakán.