Boltokban az új Herbaliser album

Zene

Jake Wherry és Ollie Teeba lassan tíz éve jelenteti meg utánozhatatlan, más produkciókkal össze nem keverhető anyagaikat a kísérletezéséről és nívósabbnál-nívósabb lemezeiről híres elektronikus zenei kiadó, a Ninja Tune szárnyai alatt. A '60-as évek kémfilmzenéin, "sötét" funkon, hip hop-on felcseperedett duó a The Remedies és a Blow Your Headphones című albumokkal már az 1990-es évek közepén szép sikereket arattak, és azóta is a kiadó egyik vezércsillagának számítanak.

A hazánkban is többször fellépet, vendégzenészekkel kiegészült banda 1999-ben megjelent Very Mercenary, majd 2002-es Something Wicked This Way Comes című albumaikkal szintén a hip-hopba bugyolált dzsesz-funkot produkálta, igaz, utóbbi esetében kevesebb sikerrel. A kissé sötétre, "szeszélyesre" és rosszkedvűre sikeredett negyedik albumuk után a banda tagjai ígérik, hogy visszatérnek arra az "ösvényre, amit korábbi albumaikkal már jó szélesre tapostak". Akik hallották már a 16 számot tartalmazó új korongot, annak ellenére, hogy a hivatalos megjelenésig még pár napot aludni kell, egyöntetűen állítják, hogy a fiúknak sikerült eddigi legjobb lemezüket összehozniuk. Olyan számok, mint a Song For Mary, a Gadget Funk, vagy üldözéses hangulatot idéző, Geddim, illetve a grandiózus, nagyzenekari kísérettel "támogatott", több mint nyolc perces Sonofanothamutha az együttes legszebb hagyományait idézi.

Természetesen a Herbaliser nem lenne Herbaliser, ha az albumon nem szerepelne számtalan "gyilkos vokál". A bandával rendszeresen együtt dolgozó Jean Grae több vendégművész mellett négy dal erejéig ismét hallható lesz. Az album záró száma főhajtás a francia popzene történetének legnagyobb zsenije és botrányhőse, Serge Gainsbourg előtt.