A U2 frontembere szerint az elmúlt évtized tendenciái megmutatták, hogy végzetes károkat okozhat a popzenének az internetes kalózkodás. Bono éles kirohanása a szakmán belül is jókora felzúdulást okozott, a reakciók nagyobb része szerint a zenész túllőtt a célon, és saját magát tette hiteltelenné.
Bono elsősorban a "fordított Robin Hoodnak" titulált mind nagyobb sávszélességet kínáló szolgáltatókat vádolja, akik az illegális fájlcsere haszonélvezőiként a zenekaroktól veszik el a pénzt, pontosabban az ott kieső bevétel náluk köt ki. A rocker tovább rontotta saját helyzetét, mikor a kínai példát hozta fel esetleges megoldásként, az ázsiai országban ugyanis szigorú internetrendőrség felügyeli a világhálót használókat, és keményen cenzúrázza az elérhető tartalmat (Bono elítélte ugyan a kínai hatóságok céljait, de leszögezte: ha ott meg tudják oldani a cenzúrát, akkor máshol is lehetséges lenne az illegális tartalmak kiszűrése).
A CNet újságírója, Greg Sandoval megjegyezte: bár Bono azt állítja, hogy a fiatal zenészek nevében emelt szót, az ő tollából nem hiteles az írás, lévén a U2 a világ egyik leggazdagabb zenekara, amely a koncertekből és a kapcsolódó termékekből hatalmas jövedelemhez jut.