Brian May a tudós

Zene

Pár héttel ezelőtt a Queen zenekarral foglalkozó cikkünkben elrejtettünk egy ironikusnak szánt mondatot, miszerint az új nagylemez munkálatai azért is haladhatnak olyan lassan, mert Brian May túl sokat jár a csillagok közt és foglalkozik holmi porfelhőkkel, ahelyett, hogy minden idejét egy stúdióban töltené a négy fal között.

Már csak azért is tovább kell vinnünk ezt a szálat, mert július elején tévesen írtuk, hogy a legendás együttes gitárosa - aki egyébként pont a Queen miatt szakított még nagyon-nagyon régen, még a Freddie Mercury-s időkben a tudományos pályával megszerezte a PhD-fokozatot. Persze szép dolog valamit megelőlegezni és May valószínűleg már egy jó nagy sóhajtáson túllenne, ha ez így történt volna, de nem, a zenész még csak az asztrofizikai dolgozatát adta be és csak ha minden jól megy, augusztus végén pakolgathatja a tudományos fokozattal járó oklevelét az egyik fiókból a másikba.

May egyébként tavaly döntötte el, hogy ismét elkezd komolyabban foglalkozni ezzel a tudományterülettel, méghozzá azért, mert véleménye szerint az utóbbi 33 évben kevés eredményt produkáltak a tudósok. Neki pedig nem kellett mást tennie, csak lekotorni a padlásról a Queen miatt a '70-es évek közepén félbehagyott jegyzeteit és pár hónapot (a The Times szerint kilencet) kutatással tölteni a londoni Imperial College-ban.

"Kilenc hónapig semmi mást sem csináltam, mint a PhD-n dolgoztam, ami szerencsére elkészült" - mondta a gitáros az Exeteri Egyetem díszdoktori oklevelének átvételekor. "Persze vannak olyan időszakok, amikor elegem van az egészből és megkérdezem magamtól, mi a fenét csinálok" - folytatta May, amihez mi hozzátesszük a művész által is nagyon jól ismert választ. Tisztelt uram, Ön egy Kanári-szigeteki távcső segítségével elsőként bizonyította be, hogy a Naprendszerben lévő porfelhők ugyanabba az irányba mozognak, mint a bolygók. De most mars a stúdióba.