A magukat robotnak valló Daft Punk-tagok újra elérkezettnek látták az időt, hogy leplezzék magukat. A retró-vonalon mozgó, Thomas Bangalter és Guy Manuel de Homem-Christo alkotta duó a július 28-29-én megrendezésre kerülő Global Gathering fesztiválon mutatják meg magukat a brit közönségnek.
A két nap folyamán egyébként olyan neves elektronikus zenei előadók szórakoztatják majd a nagyérdeműt, mint Fatboy Slim, a Groove Armada, Tiesto, Sasha, a Deep Dish, Erick Morillo, Paul Van Dyk, Paul Oakenfold, valamint Carl Cox. És ha ez még mindig nem lenne elég, az előbbi sztárokhoz csatlakozik még Armin Van Buuren, Pete Tong és John Digweed.
A Daft Punk 1997-ben robbant be a Homework című lemezzel, olyan sikeresen, hogy a francia elektronikus tánczenét sokan ezután kezdték el komolyan venni. Illetve nem pontos az a megfogalmazás, hogy a lemezzel robbantak be, mert valójában a hozzá tartozó klipekre figyelt fel a világ: a díjnyertes Around the World még most is gyakran látható a zenetévéken, csakúgy, mint az első nagy siker, a Da Funk - írja a duóról a sulinet.hu.
A következő lemez 2001-ben jelent meg Discovery címmel, és noha teljes mértékben Daft Punk, ugyanakkor nagyot fordítottak az érdeklődésükön: a hetvenes évek diszkóját és mosolyogtató szintetizátormágiáját hozták át az új évezredbe. A szándékosan túl egyszerű, gyerekdalocska-szintű dallamokat használó számokhoz folytatásos anime-klipeket gyártottak, melyeken egy sci-fi diszkózenekart rabolnak el a gonosz idegenek.
Újabb négy év szünet következett, filmzenékkel, szólómunkákkal és egy régi, zseniálisan döngölő, kemény techno-koncertlemezzel (Alive 1997). Majd 2005-ben megérkezett egy elektronizált hard rock lemez, a Human After All.