Az életben rejlő sorsszerűséget tárja fel a VHK

Zene

(MTI) - "Soha nem akartam a VHK-t abbahagyni, de ez 2001-ben sorsszerűen így alakult. Bár a Vágtázó Halottkémek akkor megszűnt, a tagok közötti barátság megmaradt" - hangsúlyozta Grandpierre Attila.
 

vagtazoeletero_bydayhu.jpg
Vágtázó Életerő
 
Az énekes 2005-ben útjára indította a Vágtázó Csodaszarvas nevű csapatát, amely tovább vitte a VHK etno- vagy sámán-rock, pszichedelikus hardcore hagyományait. A Vágtázó Csodaszarvas több albumot is megjelentetett, miközben a VHK 2001-es tagjai közül Németh Fritz László gitáros előbb a Magurában zenélt, majd Mestyán Ádám basszusgitárossal a Yavában talált újra egymásra. Balatoni Boli Endre (üstdob) ezalatt a Narco Polóban, Molnár Lujó (szintén gitár) a Világfában tűnt fel.
 
"A VHK és most a Vágtázó Életerő is olyan közösség, amelyben sokkal nagyobb lehetőségek rejlenek, mint egy egyszemélyes zenélésben. Az elmúlt években hiányoltam ezt az érzést, a többiek is, és miután Szabó Kristóffal, a Yava dobosával hatan összejöttünk, a próbák igazolták, hogy ennek így kellett történnie" - mondta az újrakezdés kapcsán Grandpierre. Azért zenélnek, hogy megmutassák, milyen is az élet valójában. "A túlvilág és a földi világ összefügg egymással, szerves egységet képez, ami a mindenség. A Vágtázó Életerővel azt akarjuk elérni, amit korábban a VHK-val: kitárni az életben rejlő sorsszerűséget, ezt a felfedezetlen, lappangó titkot, a világegyetemben rejlő varázserőt" - fogalmazott Grandpierre Atilla.
 
Grandpierre kitért arra, hogy Szabó Kristóf - az egyetlen tag, aki korábban nem zenélt a VHK-ban - nagy pluszt ad a zenekarnak, ami olyan számok eljátszását teszi lehetővé, mint a Halottkémek idejében nehézségeket okozó Élő világegyetem (ez az 1988-ban megjelent legelső VHK-lemezen, A halál móresre tanítása című albumon szerepel).
 
Az énekes szólt arról is, hogy az április 25-i koncertet rögzíteni fogják, és ebből akár cd és dvd is lehet. Grandpierre hangsúlyozta: a friss felállásban, az eddigi mintegy negyven próbán számos új szám, improvizáció született, és lehet, hogy ezekből egy órányit is játszanak majd; a többi mintegy két órára maradnak a régi klasszikusok, mint például a Tárulj világ, A világösztön kiugrasztása vagy A csillagok hívása.