A retro-rock dicsőségét hirdető Black Crowes hét éve alkotói válságban szenved. Egy 2002-es hivatalos közlemény szerint csak szünetet tartó, ténylegesen azonban több alapember kiválása miatt a feloszlás szélére sodródott együttes jövőre bizonyíthat. Azt, hogy újra elemében van, és a toplista legmagasabb fokának megmászását még olyan intermezzók sem nehezítik meg, mint a frontember, Chris Robinson tavalyi, nagy publicitást kapott válása (az énekes és Kate Hudson színésznő hat évig bírta egymás mellett).
A nyolcvanas évek végén, a magyarországi rendszerváltás évében, a Robinson fivérek, Chris és Rich alapította zenekar már első korongjával felhívta magára a figyelmet. A Shake Your Money Maker debütáló anyagról kimásolt Hard to handle, She talks to angels című számok hatvanas-hetvenes éveket idéző hangzásukkal igazán eredetinek hatottak a retro-s feelinget akkor még csak tanuló, de egyáltalán nem átélő Egyesült Államokban. A polgárpukkasztást nyilatkozataikban és öltözködésükben is vállaló zenészek (Robinsonék mellett Steve Gorman dobos, Johnny Colt basszusgitáros és Jeff Cease gitáros) második lemezükkel (The Southern Harmony and Musical Companion) a Led Zeppelin és a Lynyrd Skynyrd felé nyitottak, mely hangzás aztán több-kevesebb sikerrel sajátjuk lett a következő korongokon is.
Koncertjeiket gyakran füstölők bódító illatába és gyertyák fényébe burkoló, a '90-es években Budapesten is megfordult zenekar legutóbb 2001-ben jelentetett meg stúdiólemezt, a sokak által a Black Crowes legrosszabb anyagának tartott Lionst. Így hát éppen ideje volt, hogy az időközben a szólózásba belemerült tagok újra egymásra találjanak és felvegyék a 2001-es, Oasis-szel és Spacehog-gal tartott Brotherly Love turnésorozat után elejtett fonalat.
A márciusban boltokba kerülő, tizenegy számot tartalmazó Warpaint című album érdekessége, hogy a korábbi, ideiglenes gitárosuk, Paul Stacey végzi a produceri teendőket. Az új tagokkal kiegészült (Luther Dickinson gitár és Adam MacDougall billentyű) zenekar Charlie Jackson tiszteletére is írt egy nótát (God's Got It), ami természetesen helyet lap a 'Harci díszen'.