Horváth Charlie: ?Sokan vannak, akik a jazz szó hallatán egyből bezárják a fülüket. Mi ezt az ellenkezést igényesen hangszerelt, nagyon könnyen befogadható swing-jazz produkcióval próbáljuk oldani. Tehát jazzt játszani mindig, mindenhol izgalmas kihívás. Én popzenei koncerteken is sokszor jazzerekkel veszem körül magam, mert megbízhatónak tartom őket. Úgy három-négy éve elkezdtem azt játszani a zenészeimmel, ami őket is a legjobban érdekli. Nagyon büszke vagyok rá, hogy sok nyugati popszárt megelőzve vettük ezt az irányt, George Michael, Rod Stewart vagy Sting előtt mi már készítettünk színpadi jazzprodukciókat. Sok olyan slágerrel készülünk, amelyek a hetvenes években még inkább jazznek számítottak,de a nosztalgia-rádiókban ma is mindenki szívesen hallgatja őket. Egy nagyobb aréna közönsége pörgő műsorra számít, ahol lehet táncolni és jó buli kerekedik, akár jazz-zenével is. Most viszont csak figyelik, amit játszunk, ezért jóval színesebb programot állíthatunk össze.?
László Attila: ?Nekünk elsősorban ünnep, hiszen az új koncertteremben, a Fesztivál Színházban most játszunk először. David Friedmannel tizenegy éve zenéltem együtt utoljára, így ez az alkalom ezért is ünnepi számomra, különösen, hogy most a saját zenekarunkkal fogadhatjuk őt. A Művészetek Palotájának mindkét koncertterme egészen egyedi. Egy kamarakoncerten ülő hallgató reakcióját akár a zene közben is, szinte a bőrén tapasztalhatja az előadó, és ez az élmény különleges. Egy több száz férőhelyes teremben is lehet forró a hangulat, de itt inkább a számok végén érezhető a közönség visszajelzése. Ehhez persze nagyon fontos a zenekar tagjainak jó kontaktusa. A Művészetek Palotájában mindezekre nagyszerű lehetőség van, és remélem, hogy a Jazztavasz maradandó élményt nyújt a zenészeknek és a közönségnek egyaránt.?
Oláh Kálmán: ?Örülök, hogy végre egy ilyen magas színvonalú és nagy befogadóképességű teremben léphetek föl, ráadásul a saját produkciómmal is. Ha ez a koncert sikeres lesz és megtelik a terem, akár áttörést jelenthet ez az esemény, és végre nagyobb közönség is megismerheti a műfajt az eddigi szűk rajongótáboron túl. Három különböző alkalommal is fellépek ezen a fesztiválon, három teljesen különböző zenei világról van szó, aminek örülök, mert nagyon szeretem a gyors váltásokat, szívesen alkalmazkodom egymástól eltérő stílusokhoz. Hallható lesz mainstream jazzkoncert a kiváló bebop gitáros Agostino Di Giorgióval; a László Attila Banddel legutóbbi lemezünk anyagából és a vendégművész David Friedman számaiból válogatunk; a fesztivál zárókoncertjén pedig elsősorban saját darabok és Tony Lakatos néhány új szerzeménye hallható majd, két világhírű amerikai muzsikus kíséretében. A kompozíción túl a kötetlenséget is szeretem a zenében, amikor felszabadultabb, improvizáció-központú játékba bocsátkozhatunk, természetesen a koncerteken erre is lesz példa.?
Dés András: ?Szerintem nem létezik olyan művész, aki ne tartaná fontosnak hogy szeressék az alkotását. Másrészt a jazz-zenészek zömének az elsődleges szempont az, hogy saját elképzeléseit valósítsa meg a színpadon és a stúdióban. A legjobb, ha az alkotás eredménye találkozik a közönség tetszésével. Ebből a szempontból nagyon izgalmas megmérettetés egy nagy koncertteremben való fellépés. Telt ház előtt magasabb az adrenalinszint, és az is kihívást jelent, hogy egy jól meghirdetett koncertre olyanok is beülhetnek, akik talán még soha nem hallottak minket. Nagyon várom ezt a koncertet, hallgatóként már jártam a Művészetek Palotájában, ismerem a termek adottságait, és meggyőződésem, hogy nagyon jó hatással lehet az intézmény az egész magyar zenei életre, benne a jazzre is.?