Hooligans nap a VIVA TV-n

Zene

A Hooligans rajongók nyilván tudják, hogy e hét szombaton este óriási Hooligans buli vár rájuk a Petőfi Csarnokban. Akiknek sikerült jegyet szerezniük, azoknak bemelegítés; akiknek nem, azoknak vigaszdíj lehet a VIVA TV pénteki Hooligans napja.

Ezen a napon megismerhetjük az ország talán legsikeresebb rockcsapatának történetét. A magyar zenetévé csapata felidézi a Hooligans pályafutásának legjelentősebb állomásait, bemutatjuk a zenekar tagjait.

A rajongók válogatást láthatnak ritkán játszott koncertfelvételekből, archív anyagokból és a tagok tizenéves szárnybontogatásairól készült fotókból. No és persze jön az összes Hooligans klip.

A Hooligans két tagja, Kiss Endi és Tóth Tibi már szerencsi gyerekkorukban együtt zenéltek. Kilenc éves korukban léptek fel először az Elektromos rock nevű zenekarban. Tizennégy éves korukban csatlakozott hozzájuk Ördögh Csipa és megalapították a Ramsest, de amikor elérték első komolyabb sikereiket, közbeszóltak a felsőbb hatalmak: a srácoknak be kellett vonulniuk. Leszerelés után természetesen újra összeálltak, hogy folytassák a zenélést. A zenekar több bulit tartott Pesten, amikor az egyik koncert alkalmával találkoztak Révi Józsival - a Dance gitárosával - aki felkérte őket, csatlakozzanak újjáalakuló zenekarához.

A fiúk nem gondolkodtak sokáig: hamarosan rögzítették a Dance második lemezét - mely számukra bemutatkozó album is volt egyben. A Dance-szel sikert-sikerre halmozva bebizonyították (szakmának és a közönségnek egyaránt), van mit felmutatniuk a magyar zenei színtéren. A zenekar öt éven át működött, ám a srácok ennyi idő után úgy éreztek, váltaniuk kell, és a Dance-ből megismert P.G.-vel 1997-ben összeállt a Hooligans. Még ebben az évben megjelentettek egy hatszámos maxit, s mivel ezt jól "vette" a közönség, hamarosan követte az első album - írja az együttesről a danubius.hu.

Nem hall, nem lát, nem beszél címen jelent meg első lemezük, amin P.G. helyett a Love zenekarból megismert Móritcz Norbi játszotta fel a bassztémákat, mivel P.G. úgy gondolta befejezi a zenélést. A lemez nem várt sikerekkel lepte meg a zenekart, két videoklip is készült. Az igazán nagy áttörést a Paradicsom című szám hozta meg a számukra, ezt a dalt a televíziók és rádiók egyaránt adták. Amire a fiúk régóta vártak, beteljesülni látszott, országszerte ismertek lettek és teltházas koncerteket adhattak, majd 1998-ban ismét stúdióba vonultak, hogy felvegyék második, a Mesét, álmot, mámort címet viselő albumukat. Ennél az anyagnál némi imidzsváltáson is keresztülmentek. Ekkorra már a szakma elismerését is kivívták, Rock-vokson több díjat is nyertek: a legjobb zenekar, a legjobb dobos, a legjobb gitáros, a legjobb basszusgitáros és a közönség által megszavazott legjobb koncert.

A zenekar tagjai haveri kapcsolatba kerültek több hazai pop, rock és rap zenekarral, ennek köszönhetően a Ganxta Zolee és a Kartel-ből megismert Big Daddy elvállalta a Hooligans harmadik lemezének szövegírását. A Szenzáció 2003 végén jelent meg, új hangzásvilága azonban sok rajongónak meglepetést okozott.

Az első kislemezre másolt dal, a Királylány viszonylag rövid időn belül sláger lett, majd a Játszom is tarolt.

A provokatív című korong utólag a csapat legjobb húzásának bizonyult: a Hooligans 2004-ben elvitt két Bravo Otto és egy Popcorn-díjat. A szakmai elismerés sem maradt el, az Arany Zsiráf helyére lépő Fonogram-díjátadón az év dala és a legjobb hazai modern rock zenekar kategóriában is nyertek, majd a díjesőre a Viva Comet tette rá a koronát.