Idén is lesz Dobfesztivál Dévaványán

Zene

A Dévaványai Dobfesztivál gazdag programkínálata minden korosztálynak kínál érdekességeket. Az alaphangulatot a nap 24 órájában innen-onnan hallatszó improvizatív közösségi zenélés hatja át, szinte mindig találni valahol egy-egy közösen zenélő dobkört a fesztivál területén. A Dobfesztivál immár hagyományos "Nulladik napján" 12 órás maratoni dobolásra várják a szervezők a dobosokat szerte az országból. 
Napközben a helyszín adta strandolási lehetőség mellett workshopok és családi programok várják az érdeklődőket, akik saját élmény alapján szeretnék megismerni az afrikai és arab ütőhangszerek, közel-keleti, afrikai táncok és brazil capoeira, sőt a modern terápiás táncmeditáció élményét, különböző hagyományos képzőművészeti irányzatok ? korongozás, fafaragás, népi hangszer készítés - és hagyományőrző foglalatosságok: íjászat, baranta világát.  

 
A Civil Sátorban a környezettudatosság és multikulturalizmus szerteágazó témakörével foglalkozó civil szervezetek mutathatják be a közönségnek munkásságukat és gyűjthetnek szimpatizánsokat ? a szervezők várják további civilek jelentkezését is. 
A háromnapos fesztivál persze alapvetően a szórakozásról szól, ehhez járulnak hozzá a világzenei  koncertek és élőzenés tánc előadások a Nagyszínpadon. A Dobfesztivál nemzetközi mezőnyét Abdoul Aziz, az afrikai dob, djembe fiatal francia mestere és francia-magyar zenekara, a tradicionális nyugat-afrikai zenét játszó Sankolokan erősiti. Az együttes egy igazán különleges vendéget tudhat magáénak, Mamadou Traore szenegáli mester dobos és táncos személyében, aki háromnapos tanfolyamot tart a fesztivál keretében az afrikai dob és tánc szerelmeseinek. A mozgásművészet terén fiatal kora ellenére hihetetlen akrobatikával capoeirázó francia Cara de Peixe és Ligero lesz a fesztivál külföldi vendége, akik szintén workshopot is tartanak. 
 
Színpadra lép még többek között az afrikai dobzenét játszó Afrobreakz, Yankadi Freehand Session, Humann Bamboo és Kolati együttes, a kortárs és tradicionális ütős zenét egyaránt játszó Kalungu Ütőeggyüttes, a honfoglalás kori magyar dobzenét megidéző Szilaj Dobkör, a számos világzenei stílust reagge-vel és rockzenével vegyítő Narco Polo.