Kiegészíti egymást a Colorstar, az Ez a Divat és a Fókatelep

Zene


colorstar_promo.jpg
Colorstar

A ColorStar kezdeti inspirációit a '90-es évek végétől egyre színesebb elektronikus tánczenei szcéna, a világzene, klasszikus pop-rock sémákat elvető poszt-rock és a 60-as, 70-es évek space rockja adta. A zenekar rendszeresen kísérletezik a zenét vizuális elemekkel erősítő megoldásokkal, azzal a céllal, hogy fellépéseit összművészeti eseménnyé emelje. Gyorsan felzárkózott a hazai "partis-élőzenés" műfaj élbolyába, azóta is fellép a legtöbb fontos nyári fesztiválon. A zenekar aktivitása túlmutat az ország határain. Bejárta - többek között - Franciaországot, Németországot, a Benelux-államokat, de eljutott Isztambulba is.

 
Az Ez a divat zenekar a kilencvenes évek végén, az elsők között kezdett el kísérletezni a jazz és a különböző elektronikus műfajok ötvözésével. A számaik hol lazán "grúvosak", hol pedig gyorsak és lüktetőek, teletömve a '"egtörtebb" ritmusokkal. Egyszerre precíz és érzelmes, jazzes és elektronikus. 2009. júliusában jelent meg második nagylemezük Hello from the Neitherlands címmel. Érdekesség, hogy az előzetesként megjelent két maxi cd dalai Lengyelországban, Kanadában, Spanyolországban és sőt Makedóniában is bekerültek a rádióba.
 

fokatelep_promo.jpg
Fókatelep

A Fókatelep 2007-ben alakult Korai Öröm tagok rendeszeres jam sessionjei alapján. Oláh Annamária énekesnő csatlakozásával a kezdeti, instrumentális darabok fokozatosan nyerték el mostani dalformájukat, s a zenekar improvizálós, belassult, ambient-sátras ("fókatelep") szabadcsapatból markáns, pszichedelikus folk- rock együttessé alakult. Az együttes a Zene ünnepére meghirdetett pályázat nyerteséként pedig meghívást kapott Brüsszelbe, a koncert a 2010-re szerveződő nagyobb európai turné egyik állomása lesz. Első lemezén a zenekar elsősorban a magyar, de olykor bolgár, francia, vagy akár indiai nép-és műdalok világába kalauzol minket, energikusan, rockosan előadott zenei formákkal kísérve. A Fókatelep, bár zeneileg több, látszólag egymástól távol álló stílusból is merít (népdal, sanzon, metál, elektronika) egyik mellett sem kötelezi el magát, inkább ezek sajátos keveréke alakítja, határozza meg a sajátos "fóka-soundot". Az ethno-folk érzést Annamari szárnyaló éneke mellett tovább erősíti Nikola Parov vendégszereplése is, aki több dalban játszik tradicionális fúvós hangszereken, illetve bolgár hegedűn (gadulka).