Raiffeisen Jazz Klub - IBS Színpad

Zene

László Attila a hazai dzsesszélet kiemelkedő előadóművésze, ráadásul köztiszteletnek örvendő személyisége is, hiszen 1999 óta a Magyar Jazz Szövetség elnöke.
Az 1953-ban született gitáros és zeneszerző a '80-as évek közepén kezdett igényes, magával ragadó dzsesszrockot játszani, s olyan zenész barátaival lépett fel, mint a ma már világhírű, Németországban élő szaxofonos, Tony Lakatos.
Egyébként vele, azaz Lakatos Antallal együtt alapította meg 1985-ben a Things együttest, amelyben az immáron 12 éve működő László Attila Band-ből Lattmann Béla és Oláh Kálmán is játszott. Ezzel a zenekarral két CD-t jelentettek meg a német Jazz-Point kiadónál. Korábban olyan neves külföldi zenészekkel muzsikált, mint Anthony Jackson, Randy Brecker, James Moody, Tommy Campbell, David Friedman.
 
László Attila(fotó) 1987 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára.
Díjai, kitűntetései:
1997: az év zeneszerzője díj (az ARTISJUS elismerése)
1999: Szabó Gábor életműdíj
2000: Weiner Leó zenepedagógiai díj
2002: az ARTISJUS előadói díja
2003: Liszt Ferenc-díj.

A László Attila Band lemezei:
Only One - 1995
Smart Kid - 1999
Once Upon a Time - 2002
László Attila legújabb CD-je az idén jelent meg On the Broadway címmel, s ezen a barátaival játszik, olyan, kitűnő zenészekkel, mint Tony Lakatos, Oláh Kálmán, Egri János, Lattmann Béla és Lakatos Pecek Géza.

Borbély Mihály a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában és a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán tanult klasszikus klarinét, illetve dzsessz szaxofon szakon, a szoprán és tenor szaxofon, a tárogató és népi furulyák mellett olyan hangszereken is játszik, mint a kaval, az okarina. A Vujicsics együttes alapító tagja volt, s ma is erősek a népzenei kötődései.
1979 óta tanít, 1997-től 2000-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Jazz Tanszakán tanszékvezető is volt.

Az 1992-ben alakult László Attila Band állandó zongoristája Oláh Kálmán, aki külföldi elfoglaltsága miatt ezen a koncerten nem tud fellépni, őt Szakcsi Lakatos Róbert helyettesíti. Szakcsi Lakatos Béla fia - ő a Szakcsi zongorista dinasztia legfiatalabb tagja - egy ideig Svájcban tanult. Számos sikere mellett talán a legjelentősebb eredmény, amellyel büszkélkedhet, hogy megnyerte a Montreux-i szóló jazz-zongoraversenyt.

A László Attila Band tagja Lattmann Béla(fotó) basszusgitáros, aki 1960-ban született, a budapesti konzervatórium jazz tanszakát nagybőgő szakon végezte el.
1989 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazztanszékén basszusgitárt tanít.
Játszott többek között Zbignew Namislowskival, Tony Lakatossal (vele két lemezt is készített), Tommy Campbellel is, László Attilával pedig már több mint két évtizede muzsikál együtt.

Az együttes sokoldalú dobosa Szendőfi Péter, aki az amerikai neves dobostól, Dave Weckltől (Chick Corea egykori zenésztársától) tanulva alakította ki stílusát. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola diplomája után ugyanis ösztöndíjasként a Drummers Collective iskolában tanult New Yorkban. 1992-ben saját zenekart is alapított Fusio Group néven.

A november 5-i Raiffeisen Jazz Klub vendégszólistája: Tisza Bea énekesnő. Aki képes őszinte, erőteljes érzelmek kifejezésére, anélkül, hogy érzelgős lenne. Hangja érzéki, egyéni, s még humorát is ki tudja fejezni.
Van saját zenekara is, a Tisza Bea Quintet, amely 2000 óta működik ugyanabban a felállásban. 2001-ben Island címmel készítettek egy albumot, amelyen standard-ek hallhatók, ezt követte 2003-ban a Bea című lemez, amelyen saját számok (Nagy János és Tisza Bea szerzeményei) hallhatók, a CD-t Nagy-Britanniában is forgalmazták.

Fotó:Dobó László