Ry Cooder újabb "politikai lemezzel" rukkol elő

Zene

(MTI) Az Election Special című albumon többek közt Mutt Romney Blues, The Wall Street Part of Town, Guantanamo vagy épp Take Your Hands Off It címmel szerepelnek dalok. Vagyis az 1947-ben született zenész az amerikai elnökválasztási kampánytól kezdve a guantánamói fogolytáborig, valamint a gazdasági-pénzügyi válságig járja körül a politikai-társadalmi kérdéseket.
    

Ry Coodert sokan a kubai zenét újra felfedező, Buena Vista Social Club című 1997-es produkcióval azonosítják, holott a slide technikájáról elhíresült amerikai gitárvirtuóz és zeneszerző addigra már háromszoros Grammy-díjas volt (a negyediket éppen a Buena Vistáért kapta mint producer). 
    
Első lemezét több mint négy évtizeddel ezelőtt adta ki. 1972-ben megjelent két anyaga, az Into the Purple Valley és a Boomer's Story tisztelgés volt az amerikai folk, a country és a blues zene olyan nagyságai előtt, mint Leadbelly, Woody Guthrie, Skip James, Sleepy John Estes vagy George F. Root, és széles körben elismerést váltott ki. 
    
A gitáros 1987-ig további remek szólóalbumokat készített, majd érdeklődése egyre inkább a világzene gyűjtőszó alá tartozó afrikai, ázsiai és amerikai zene irányába fordult.
    
2005-ben 18 év szünet után adott ki ismét szólóalbumot, a Chávez Ravine-t, amelyet a két évvel későbbi My Name Is Buddy-val, valamint a 2008-as I, Flathead című lemezzel együtt Kalifornia-trilógiaként szokás emlegetni, és elsősorban a negyvenes-ötvenes évekből származó történetek szerepelnek rajta.