A lemez egyfajta összefogás a hazai zenésztársadalom részéről: 32 közreműködő segédkezett az album készítésénél, csak a legnagyobb neveket emelnénk ki: Fekete Jenő (ének, gitár), Gál Boogie Csaba (ének, gitár), Nemes Zoltán (ének, zongora), Long Tall Sonny (ének, gitár), Kiss Tibor (ének, gitár), Varga Líviusz (konga, ütős hangszerek, rap), Frenk (ének, dob), Nagy Szabolcs (zongora), Pribojszki Mátyás (szájharmonika), Sipeki Zoltán (gitár).
Szabó Tamás az alábbiakat emelte ki a produkcióval kapcsolatosan: "Sok zenész kolléga, aki sokszor több tíz éve zenél a legváltozatosabb fórumon, képtelen megélni, mert az élőzene szinte ellehetetlenült. Mindenki ezer fele játszik, nem egyszer, akár 5-6 zenekarban is. Ez a lemez olyan előadók örömzenélését hordozza, akik már kipróbált, bizonyított zenészek, még is csak egy kis réteghez tudnak szólni. Szándékosan olyan számokat rögzítettünk, amiket próba nélkül el lehetett játszani, vagyis mindenki ismeri őket. Többségük blues. S hogy miért? Mert a blueszene egy egyetemes zenei nyelv, amit minden zenész ismer (csak esetleg nem szeret). Ha egy véletlenszerű zenélés adódik, ezekhez a számokhoz, bátran hozzányúlhatunk, vagyis ez a műfaj a session nyelve".
"Sajnos a mai zenészeket lassan leváltják a dj. Nem a műfajjal van problémánk, hanem hogy aránytalan a befektetett munka. Egy hangszeres, folyamatosan tanulja a zenét, ellentétben a dj-kel, hol ott nem ritkán a zenei tudás kimerül a programírásban, az effektek felhalmozásában, és a lemezek pakolásában. (Tisztelet a kivételnek) Ezzel persze párhuzamos a kereset is. Míg egy Dj egy bulin keres 2-300 ezer forintot, addig a zenészek ennek az összegnek egy jelentéktelen részét kapják kézhez."