TranzDanz: Sziklarajzok

Zene

A TranzDanz hagyományaihoz híven a koreográfus ismét élőzenére komponálta művét.
A Sziklarajzok című előadásban egymást egészíti ki a kortárs zene és a tánc.
Az autentikus néptánc hagyományát, a magyar ''parasztzenét'', a városi cigány-muzsikát ötvözi a tánc, a dzsessz és a XX. századi zene elemeivel. Így áll össze a sajátosan magyar, ám univerzális színpadi nyelvezet.

A zenét Kovács Ferenc (Dresch Quartet, Djabe, Balogh Kálmán Gipsy Cimbalom Band) szerezte, a zenekar neves zenészekből áll: Oláh Kálmán, hegedűn játszik, Novák Csaba bőgőzik, Tabányi Antal, a híres zenész család klasszikus képzettségű fiatal szólistája és a szerző, Kovács Ferenc ugyancsak hegedül.

 

Kovács Gerzson Péter, a TranzDanz alapítója, művészeti vezetője, munkáiban, az elmúlt több mint tíz év során, az ősi kultúrák, a magyar népművészet és a kortárs művészetek összefüggéseit mutatja fel.

Az általa kifejlesztett színpadi nyelv (mozgás rendszer, vizuális és akusztikus környezet) a kortárs tánc magyar irányzata.
Benne organikus egységet képeznek az aktuális mondanivaló, a hagyományos és modern tánc technikák, a népzene, a jazz és kortárs zene és a legkorszerűbb szcenikai megoldások.

 

A Sziklarajzok ősbemutatója 2002 őszén volt a MU Színházban a Budapesti Őszi Fesztivál keretében.
2003. májusában a Tánc Fesztiválján, az Országos Kortárs Összművészeti Fesztiválon Veszprémben a TranzDanz bemutatta a darabot, ahol a koreográfus a Legjobb Férfi Előadóművész díját kapta.