Otthon, a szobából is bejárhatók a múzeum állandó kiállításai. Tegyünk benne egy sétát, vagy nézzük meg az egyes kiállítások főbb tárgyait és olvassuk el azok leírásait. Ezekhez különböző módon lehet kötni a tantervei feladatokat is.
A Magyar Nemzeti Múzeum épülete ikonikus hely, történetével a magyar történelem is jobban megismerhető. Az épületet körülvevő múzeumkert pedig történelmi események, találkozások, ifjúsági regények helyszínéül is szolgált.
A múzeum honlapján található virtuális kiállítás és tárgyleírások mellett azonban több helyen online kiállítások illetve gyűjtemények darabjait (museumap, monguz, mnm régészet) találhatjuk meg.
Pedagógusok számára adott ki kézikönyvet a Magyar Nemzeti Múzeum. A könyv segédanyag a tanárok számára a Magyar Nemzeti Múzeum Málenkij Robot Emlékhely kiállításának értelmezéséhez és a korszak történelmi hátterének tanításához, megemlékezések szervezéséhez.
A Magyar Nemzeti Múzeum állandó kiállításainak alternatív útvonalon történő felfedezésére hív a Kötődések útvonala, mely arra sarkallja a látogatókat, hogy gondolják végig, hogyan szerveződtek az egyének különböző csoportokká az évezredek során. Milyen hasonlóságok kötötték össze a kisebb-nagyobb közösségek tagjait? Milyen különbségek választották el őket egymástól? Mit mutatnak a tárgyak az emberi kapcsolatok sokféleségéről a történelemben, és mai szemmel nézve vajon hogyan, hányféleképpen köthetők össze egymással?
Ahogy több múzeum, úgy a Magyar Nemzeti Múzeum is rendelkezik saját Youtube csatornával, ahol hozzáférhetők beszélgetések, előadások, vagy épp kiállításokhoz készült tartalmak.
A múzeum blog ezer izgalmas történet forrása az egyiptomban ásó régészektől kezdve Ady temetésén keresztül egészen addig, milyen állatmaradványokat találtak a kutatók a múzeumkert felújításakor.