Az eseménysorozaton idén már hat ország 15 helyszíne vesz részt, és ötven zenekar fellépésére kerül sor itthon és külföldön Rostás Mihály „Mazsi” (a Lakatos Mónika és a Romengo, valamint a MazsiMó-GipsyMó zenekarok alapítója és zenekarvezetője) kezdeményezésére. Az eseménysorozat arca Lakatos Mónika Kossuth-díjas és WOMEX-életműdíjas roma énekesnő. A Nemzetközi Cigány Dal Napja a sokszínűséget ünnepli legendás cigány és nem cigány művészek részvételével évről évre egyre több helyszínen és bővülő programkínálattal.
2024-ben tíz magyarországi településen, valamint öt külföldi helyszínen, közel ötven fellépő zenekarral várják a közönséget a Nemzetközi Cigány- és Világzenei Hálózat szervezésében, ingyenes koncertekkel. Flamencótól a balkáni rezesbandákig, cigány hallgatóktól a jazzes ritmusokig megjelenik majd a cigány kultúra életöröme, dinamizmusa és mélysége.
A 3. Nemzetközi Cigány Dal Napján, augusztus 8-án olyan kiemelkedő előadók lépnek fel a magyarországi helyszíneken, mint a Kalyi Jag és Bocskor Bíborka, a Parno Graszt, a Romengo és Lakatos Mónika, Bódi Guszti, a Kále Lulugyi és a Cimbaliband, Szabó Balázs, a Misztrál, Szalóki Ági és a MazsiMó-GipsyMó. Számos további művész mellett érkeznek autentikus flamencozenészek és -táncosok Jerez de la Fronterából, zenészek és táncosok Radzsasztánból, a balkáni Boján Krstić Orkestar és a Kristijan Azirovic Orchestra.
A külföldi helyszíneken helyi zenekarok és más meghívottak mellett a magyar előadókat olyan neves zenekarok képviselik, mint a Karavan Familia, a Besh o droM, a Romano Drom, Balogh Melinda, Balogh Kálmán és a Gipsy Cimbalom Band, Rostás Mónika és a Gipsy Moods.
A hazai helyszínek: Budapest, Szentendre, Csobánka, Százhalombatta, Hatvan, Ravazd, Veszprém, Balatonboglár, Pécs és Nagyecsed. Ezekben az országokban ünneplik még a Cigány Dal Napját: Bulgária, Spanyolország, Németország, Szlovákia, Románia.