Weininger Andor (1899-1986) festő, grafikus, építész és formatervező születésének 120. évfordulója és a weimari Bauhaus megalapításának centenáriuma alkalmából nyílik a magyar képzőművész valamennyi alkotói korszakát bemutató kiállítás a pécsi Janus Pannonius Múzeum Modern Magyar Képtárában március 1-jén.
Weininger Andor (1899-1986) életét az emigrációk sora és ezzel együtt újabbnál újabb kulturális és művészeti közegek megismerése határozta meg. Képzőművészeti munkásságában látványos ívet írt le, a 20. század avantgárd művészeti irányzatai közül többhöz is csatlakozva, a Bauhausban megismert geometrikus absztrakciótól a szürrealizmusig.
Pályája a Dobrovics Péter vezette pécsi művészkörből indult, amely a Kassák-féle aktivizmus szellemében tevékenykedett. 1918-1919-ban a Budapesti Műszaki Egyetem Építészmérnöki Karának hallgatója volt, majd 1921-ben Molnár Farkassal és Stefán Henrikkel együtt a weimari Bauhausba iratkozott be. Doesburg De Stijl hatására alkotta síkkonstruktivista kompozícióit és lett a KURI csoport tagja.
A falfestészeti műhelyben Schlemmer és Kandinszkij vezetése alatt tanult. 1923-ban a hamburgi Jungfrau kabaré szövegírója, díszlet- és jelmeztervezője, ill. konferansziéja volt. Itt kezdte el a geometrikus színelemek mozgatására épülő absztakt színpadi játékának, a Mechanikus revünek tervezését.
1924-ben a Bauhaus zenekar alapítótagja lett. 1925-től a Dessauba költözött Bauhausba visszatérve a színpadi műhelyben zenei bohózatok és a Mechanikus revü megvalósításával foglalkozott.