A francia főváros pontosan egy évszázaddal az előző után ad újra otthont a nyári játékoknak. A szervezők semmit nem bíztak a véletlenre, és a legikonikusabb látványosságok közelében helyezték el a különböző versenyszámokat.
Szajna
Már a sok vitát kiváltó megnyitó ünnepséget is a Szajnán rendezték meg, aztán az esőzések miatt napokig kellett aggódni a vízminősége miatt, hiszen ide tervezték a triatlont és a maratoni úszást is. Ugyan a férfiak triatlonversenyét egy nappal el kellett tolni, végül a francia remények beértek, a várost keresztülszelő folyót úszásra alkalmasnak ítélték. Hosszú évek munkája és eurómilliók kellettek ehhez az eredményhez, hiszen már 1923 óta tilos volt a Szajnában úszni.
A Szajna-part 1991 óta szerepel az UNESCO világörökségi listáján. A 900 hektárt felölelő terület magában foglalja a hidakat, a rakpartokat, a Szajna-part történelmi szakaszát, valamint a La Cité és a Saint-Louis szigeteket. Párizs legikonikusabb nevezetességei találhatóak itt, mint a 2019-es tűzesetben megsérült Notre-Dame, a Sainte-Chapelle, IX. Lajos király magánkápolnája, a Louvre, a világ leglátogatottabb múzeuma, vagy a Conciergerie egykori bíróság és börtön, ahol Marie Antoinette és Maximilien Robespierre is eltöltötte utolsó éjszakáját.
Eiffel-torony
És persze az Eiffel-torony, amelynél híresebb párizsi jelkép nincs. A megnyitón itt énekelt Céline Dion négy év után először, és ennek árnyékában helyezték el az ideiglenes, 12 ezer férőhelyes pályát, amely a férfi- és női strandröplabdának ad otthont. A paralimpia idején vakfocira fogják használni.
Les Invalides
Az Eiffel-toronytól keletre található Párizs egyik legismertebb nevezetessége: a Les Invalides, amely eredetileg katonai kórház és veteránok otthona volt, ma pedig katonai múzeumok és Bonaparte Napóleon sírhelye található itt. A közeli, füves Esplanade des Invalides-on az íjászat és paraíjászat versenyeit rendezik meg, valamint kiindulópontként szolgál az országúti kerékpározás egyéni időfutamaihoz, és itt lesz a férfi- és női maraton célja is.
Grand Palais
A szervezőbizottság úgy jellemezte a Grand Palais-t mint egy ékszert Párizs koronáján. A francia főváros központjában, a Champs-Élysées-n található épület 1900-ban kiállítási csarnoknak épült, és Európa legnagyobb üvegtetőjével büszkélkedhet. Míg az elmúlt három év nagy részében felújítás miatt zárva volt, a Grand Palais idén összesen húsz sportesemény helyszíneként mutatja meg magát a vívás és a taekwondo különböző versenyszámaiban, valamint ezek paralimpiai változataiban.
Concorde tér
Amikor a párizsi olimpia szervezői arról beszéltek, hogy a sportokat be akarják hozni a városba, valóban komolyan gondolták. A Champs-Élysées végén található tér az olimpia idejére felnőttek játszóterévé válik, ahol négy sportág – a BMX freestyle, a 3 × 3 kosárlabda, a gördeszka, valamint az olimpiák történetében először a breaktánc – osztozik majd a területen és az ideiglenes, 7300 főt befogadó stadionon.
Versailles
Míg a fenti helyszínek mind a Szajna-part világörökségi helyszínéhez tartoznak, a versailles-i kastély és kert külön, alanyi jogon került fel az UNESCO listájára 1979-ben. A Párizs központjától mintegy húsz kilométerre nyugatra található palota, a Napkirály egykori rezidenciája az egyik leghíresebb történelmi helyszín és turisztikai látványosság, amely évente több mint 15 millió látogatót vonz. A játékok ideje alatt a lovassport mindhárom szakágának, valamint a modern öttusa díjugratójának ad otthont. A paralimpián a paralovasokat fogadja majd.