Startol az Online Japán Filmfesztivál

Film

Bár február 26-án kezdődik a JFF PLUS Online Japán Filmfesztivál, már február 15-től izgalmas rendezői interjúkat találhatunk az ingyenes eseményt szervező Japán Alapítvány weboldalán.

Az idei az eddigi legnagyobb repertoárt felsorakoztató rendezvény, ugyanis 30 japán filmet hoz el Magyarországra a fesztivál, mely közül mind ingyenesen lesz megtekinthető az ország egész területén.

Mától izgalmas kiegészítő programokkal kezdhetjük a hangolódást a különleges filmeket kínáló online fesztiválra. A Japán Alapítvány honlapon öt, a fesztiválon szereplő film rendezőjével készült interjút nézhet meg a közönség.

YASHIRO Takeshi a Gon, a kis róka – melyben a főhős váltogatja róka és embergyermek alakját – több, mint két év kemény munkájával készült. A megható animáció története egy régi japán gyerekmesén alapul. A rendező többek között a stop-motion technika rejtelmeibe avatja be a nézőt. Megszólal a kortárs japán filmművészet egyik legígéretesebb alakja, OKITA Shuichi, aki sajátos humorral szemléli az életet. Az interjúból megtudjuk, hogy a rendező életében a legnagyobb áttörést eddig a Yonosuke története hozta, a Nézzük meg a vízesést! című vígjáték forgatókönyvébe pedig a szereplők saját életéből is illesztettek momentumokat.

SODA Kazuhiro - aki a fesztiválon látható, a Hong Kongi Nemzetközi Filmfesztivál Legjobb Dokumentumfilm díját elnyert Béke című fim rendezője – az alkotói folyamatába ad betekintést és a go-en-ről a japán gondolkodásra oly jellemző „sorsszerűségről” is beszél. IMAIZUMI Rikiya a Kotaro Isaka írása alapján készült Kis éji zene rendezője az irodalmi adaptáció lehetőségeit fejtegeti, míg SHIRAISHI Kazuya megrázó erejű filmje, az Egy éjszakahátterébe nyújt betekintést: vajon etikus-e bűncselekményt elkövetni, ha azzal nem ártani akarunk, hanem épp ellenkezőleg, családtagjainkat akarjuk megmenteni?

A fesztivál ideje alatt, 2021. február 26. és március 7. között az alábbi weboldalon minden nap három film lesz elérhető, melyeket 24 órán keresztül akár többször is újranézhet a közönség, választható magyar vagy angol felirattal. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, amit a Japán Alapítvány weboldalán tehetnek meg az érdeklődők.

Kiemelt kép: Lady Maiko