Színészek a hátrányos helyzetű óvodákért

Irodalom

Molnár Piroska, Hernádi Judit, Csuja Imre, Scherer Péter, Szervét Tibor és még számos népszerű színész csatlakozott az Örökbe fogadok egy ovit! mozgalom mesekampányához, amiben színművészek egy számukra kedves mesét olvasnak fel, amit halmozottan hátrányos helyzetű ovisoknak ajánlanak. A kampány célja felhívni az emberek figyelmét arra, hogy jó minőségű feleslegüket a mélyszegénységben élő gyermekeknek juttassák el.

Ismert színészek olvasnak mesét az Örökbe fogadok egy ovit! mozgalom tagjai által támogatott, nagy létszámban hátrányos helyzetű gyermekeket nevelő óvodák gyermekeinek. A személyes üzenettel kísért mese az oviknak szól, ezt csak ők láthatják, viszont a felolvasott rövid meséket, verseket a mozgalom honlapján és közösségi felületein is elérhetővé teszik. Mikulástól karácsonyig minden nap új videót osztanak meg, így karácsonyra közel 30 meséből álló gyűjtemény lesz elérhető mindenki számára.

A választott mesék között több Lázár Ervin, Szabó Lőrinc, Móra Ferenc alkotás, de számos népmese is helyet kapott. Természetesen kortárs szerzőktől is olvasnak a színészek, Lackfi János, Varró Dani versei és Bartos Erika Bogyó és Babóca meséi sem maradhattak ki.

Hernádi Judit Csukás István Sün Balázs című versét, Kovács Patrícia kislánya kedvenc ovis meséjét, Marék Veronika Boribon és a 7 lufi című történetét választotta a gyermekeknek. Hevér Gábor egy Csongrád megyei intézménynek, az ópusztaszeri ovinak küldi a meséjét. A színész ugyanis Szegeden nőtt fel, sokat járt Ópusztaszeren, ezért választotta ezt az óvodát. Molnár Piroska egy Békés megyei ovinak olvasott fel, mert ő maga is egy békési kis faluban született, Kunágotán, Medgyesbodzás ovisaihoz közeli településen.

Több színész nem csak mesélt, hanem örökbefogadójává is vált az adott intézménynek. Mórocz Adrienn a Fejér megyei sárkeresztúri ovi támogatója lett, Mészáros Béla pedig öt óvodát látogatott meg Somogyban.

A 2019-ben, egyéni kezdeményezésből indult Örökbe fogadok egy ovit! mozgalom ahhoz mutat utat, hogy miként lehet a jó minőségű, de már feleslegessé vált dolgokat eljuttatni azokhoz a gyermekekhez, akiknek igazán szükségük van rá. Magyarországon ugyanis jelenleg a gyermekek közel 15 százaléka mélyszegénységben él. A mozgalom segítségével 4 különböző korosztályban összesen 700 olyan intézmény várja a még jó minőségű játékokat, mosott ruhákat, használati eszközöket, ahol többségében hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkoznak. 450 óvoda, 150 gyerekház, félszáz-félszáz tanoda és gyermekotthon, decembertől pedig a támogatásra váró anyaotthonokat is segíthetik az örökbefogadók.

Hallgassunk meséket, és közben gondoljunk arra, hogy több tízezer mélyszegénységben élő gyermeknek lehet kicsivel szebb a karácsonya, ha eljuttatjuk nekik jó minőségű, otthoni feleslegünket a velük foglalkozó intézményen keresztül.