ARÉNA CLASSIC 2.

Színpad

Az új őrület Angliában kezdődött, amikor a szervezőket az foglalkoztatta, miképp lehet a klasszikus zenei koncertekre becsábítani a közönségnek azt a részét, amely bár a komolyzenét szereti és értékeli, mégsem jár rendszeresen effajta rendezvényekre. Rájöttek, a megoldás: nemcsak zene kell, hanem látvány, "illusztráció" is.
Illényi Katica Miklósa Erika
Rengeteg az olyan mű, amelynek hangulata, története, ihletése nemcsak zene által kifejezhető, hanem a fények, a képek, az illatok, azaz a legkülönfélébb effektek összjátéka során egy komplett úgynevezett "multimédiás" show-t lehet kreálni. Csodálatos keveredése ez a koroknak! Fantasztikus, amikor rég elmúlt századok muzsikái a 21. század technikája által kelnek életre és nyújtanak eleddig ismeretlen, sokoldalú élményt. Az ötletből hamarosan előadások lettek és Anglia-, később Amerika- és Nyugat-Európa-szerte emberek milliói nézték meg ezeket a különleges koncerteket.

A dolog egyik további érdekessége, hogy kilép a koncert- és színháztermeknek falai közül, hiszen ennek a látványnak óriási tér kell és persze hangosítás, amelyben az ágyúdörej ugyanolyan jól hallatszik, mint a triangulum hangja. Ezek az előadások már a világ legnagyobb koncertcsarnokaiban láthatók, ahova persze rengeteg ember is befér és erre szükség is van, ugyanis a klasszikus zene ezen újfajta interpretációja világszerte hatalmas tömegeket vonz.

Miller Zoltán Miller Lajos
Magyarországon az első hasonló előadás ezév márciusában volt, az új Budapest Sportaréna átadása alkalmából, amikor a Fesztiválzenekar Beethoven IX. Szimfóniáját játszotta, és ahol a mű monumentalitása előtt új dimenziók nyíltak a technika, a stadion-méretű hangosítás által. Ekkor tapasztaltuk, hogy a Budapest Aréna akusztikája milyen kitűnően alkalmas komolyzenei rendezvényekre és ekkor született a döntés, hogy a nagyszerű Aréna Classic címmel fémjelzett előadást tegyük sorozattá, amelynek decemberben lesz folytatása, az Aréna Classic 2.

Az Aréna Classic 2. világszerte elismert hazai művészekkel és a legmodernebb technikával, szellemesen, érdekesen, izgalmasan összeállított, fantasztikus látvánnyal kecsegtető előadás, ahol a klasszikus zene kiválasztott gyöngyszemei szerepelnek a repertoáron.

A program:
Részletek Carl Orff: Carmina Burana, Verdi: Trubadúr, Aida; Nabucco: Szicíliai vecsernye; Donizetti: Don Pasquale; Liszt: Les Preludes, Magyar Fantázia; Mussorgsky: Egy kiállítás képei c. művekből, valamint Csajkovszkij: 1812 nyitány c. műve.

A közreműködő művészek:
A Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara, vezényel: Kovács László, Vox Mundi Choir, Miklósa Erika (szoprán), Illényi Katica (hegedű), Jandó Jenő (zongora); Miller Lajos és Miller Zoltán (bariton).

Az előadás december 12-én, este 8 órakor a Budapest Sportarénában lesz.