Kivé képes átváltoztatni az embert a szerelem? Hatására szolgává válik az úr, és úrrá a szolga; megszűnik az erény és helyét a mindenre elszánt akarás veszi át; vakká tesz bárkit, aki elég bolond a bűvkörébe kerülni. Szereplőink pedig elég bolondok ehhez. Egyesek képesek álruhát öltve befurakodni az őrültekházába, hogy megszerezzék egy asszony szerelmét ? egy asszonyét, akit féltékeny férje bezárva tart. Mások szabadulnának jegyesüktől, mert valaki másra vágynak. Akad olyan is, aki bármit, tényleg bármit megtenne a szeretett nőért ? olvasható az előadás ajánlójában.
A szerelem persze önmagában nem bűn. Az átváltozás azonban, amely vele jár, bűncselekmények sorozatához vezethet. Néhányan valóban maskarába bújnak; néhányuk valódi arcát álarc fedi: a szerelem nevében eltakarják tetteiket. A komikum és a tragikum határán egyensúlyoz a két szálon futó történet. Sokat nevetünk a ?bolondok? próbálkozásain, vagy kétségbeesetten figyelhetjük az ármánykodást, az érzelmi viharokat, és a szerelem nevében elkövetett gyilkosságot.
Az Átváltozások egyike a legjobbakként emlegetett angol reneszánsz színdaraboknak. 1622. május 7-én Sir Henry Herbert mutatta be először, nagy sikert aratva. Az időtálló történet mit sem vesztett szépségéből, jelentőségéből; mondanivalója ma is érvényes, hiszen a szerelem minden korban és helyen képes átváltoztatni az embert.
A darabban Orth Péter, Ferencz Bálint, Réczei Tamás, Szokolai Péter, Trokán Nóra, Hajdú Melinda, Szikszai Rémusz, Körtvélyessy Zsolt, Decsi Edit, Sirkó László, Hegedűs Zoltán, Kiss Zoltán, Aradi Imre és Látó Richárd játszik. Fellép továbbá Puskás Gyula, Fejes Szandra, Kristóf István, Sirkó Anna, Patyi Szilvia, Kertész Kata, Jablonkay Mária,Török Tünde, Goda Szilvia, Szabados Barna, Vári János. Közreműködnek még: Basa István és Kovács Mihály.