Bemutatták a Raoul című operát

Színpad


Raoul_MezzoOperaversenyesFesztival_D__RG20081106003.jpg
Raoul

(MTI) - "Raoul Wallenberg a reményt szimbolizálja a gyilkosságok és a horror korában, azt, hogy nehéz helyzetben is viselkedhetünk emberként" - fogalmazott Julia Haebler, a fiatal német rendező a bemutató előtt tartott közönségtalálkozón. Mindenki számára adott a lehetőség, hogy tegyen valamit annak érdekében, hogy jobbá váljon a világ - tette hozzé Haebler. Ahogy a darabban is elhangzik: "Te is lehetnél Raoul Wallenberg."

 

A darab színpadra állítása során komoly rendezői feladat volt, hogy az első pillanattól az utolsóig szerepel a holokauszt áldozatait megjelenítő kórus. A történelmi szereplők is közülük lépnek ki, így nem egy-két karakter, hanem a kórus áll a figyelem középpontjában - mondta a rendező.

Az opera - amelynek világpremierje május 9-én Brémában volt - Raoul Wallenbergnek a második világháború végén Budapesten töltött hónapjait mutatja be. A valós eseményeken alapuló cselekményben az ifjú svéd kereskedő egy németországi vasútállomáson tanúja lesz egy jelenetnek, amely megváltoztatja az életét. Amikor tudomást szerez Eichmann tömeggyilkosságairól, elhatározza, hogy Budapestre utazik és segít a bajba jutottakon. A megmentettek között van egy fiatal pár is, Serge és Rahel. Harcuk a méltóságteljes életért a darab mellékcselekménye.
 
Az előadáson három versenyző lépett föl: a címszerepet a Franciaországban tanult lengyel operaénekes, Marcin Habela alakította, Serge-t a döntő egyik magyar résztvevője, Beöthy-Kiss László, Rahelt pedig a francia Violaine Kieffer játszotta.
 
Kritikánk az Adriana Lecouvreur-ről:  
 
Korábban: