Csalog Gábor zongoraművésznek és László Attila gitárművész, zeneszerző, egyetemi docensnek Görgey Gábor, a Nemzeti Kulturális Örökség minisztere a szakmai kuratóriumok javaslata alapján Liszt Ferenc-díjat adományozott.
Csalog Gábor Gőz László
Csalog Gábor pianista új CD-jével, melyen Schubert népszerű zongoraművei hallhatók (Moments musicaux, op. 94, D 780; Impromptus, op. 142, d 935; Tétel zongorára, A-dúr, D 604) kitágította azt a repertoárt, amelyet eddigi pályáján következetesen képviselt.
Az 1960-ban született Csalog Gábor tizenegy évesen nyert felvételt a Liszt Ferenc Zeneakadémia rendkívüli tehetségeinek tagozatára.
Ezt követően az Egyesült Államokban, az Indiana Egyetemen folytatta tanulmányait Sebők Györgynél, akinek utóbb két évre az asszisztense is lett. Számos európai országban koncertezik, gyakran tűzve ritkán hallható darabokat széles repertoárjába.
Chopin komplett Mazurkáját is lemezre játszotta, melyet a Hungaroton Records dupla CD-n jelentett meg. A Könemann Music Budapest kottakiadónál Chopin összes zongoraművének urtext közreadója.
Csalog Gábor gyakran játszik kortárs zenét, számos magyar szerzővel, például Sáry Lászlóval, Csapó Gyulával áll munkakapcsolatban. Kurtág Györggyel 1980 óta dolgozik együtt; műveinek előadásán és bemutatásán túl a zeneszerző magyarországi kamarazenei kurzusainak asszisztenseként is tevékenykedik.
László Attila
Csalog Gábor Schubert CD-je újszerű tolmácsolásban, hűen tükrözi a nagy zeneszerző muzsikájának atmoszféráját, de kikerüli azt a fajta csapdahelyzetet, amikor az interpretáló művészek Schubertet gyakorta túlcsordulóan érzelmes romantikusnak mutatják.
Az A-dúr zongoradarab pedig igazi különlegesség: nem tartozik a Schubert-kánonba, a pianisták koncertműsorain is hiába keressük. Csalog remekül birkózik meg a zongoradarab technikai nehézségeivel, s a hallgató úgy érzi, mintha az áttetsző zongorahangok könnyedén, minden nehézség nélkül röppennének ki a keze alól.

László Attila, a kiváló dzsesszgitáros, a nevét viselő együttes vezetője számos más formációban is játszik, és a Magyar Jazz Szövetség elnökeként a hazai zenei élet emblematikus egyénisége.
Korábban több albuma is megjelent a BMC-nél, a mostani, amely Once upon a time címmel került a hanglemezszalonokba, címének megfelelően valóban hangulatos történeteket mesél el a zene nyelvén. Az 1953-ban született László Attila a 80-as évek közepén mint igényes dzsesszrockot játszó zenész vált ismertté olyan társakkal, mint például Tony Lakatos. 1992-ben hozta létre saját zenekarát, a László Attila Bandet, s az együttes hamarosan, 1995-ben megjelentette The only one című CD-jét, amely igen nagy szakmai és közönségvisszhangra talált. A zenekar tagjai: a kiváló ütőhangszeres Horváth Kornél, a basszusgitáros Lattman Béla, az azóta világot járt zongorista és zeneszerző, Oláh Kálmán.

László Attila olyan szuverén zenész, aki úgy képes újabb és újabb magaslatokra szárnyalni, hogy kompozícióit ráépíti a korábbiakra. Hangszerelése, vonós koncepciói, dallamvilága tele van váratlan ötletekkel. Magával ragadó, igényes, mégis könnyen befogadható zene, amit a László Attila Band a Once upon a time című lemezen celebrál a hallgatóknak.