Bukarestben is tetszett a magyar Rómeó és Júlia

Színpad

Az április 30-i esti előadás különlegessége, hogy most először került külföldi színpadra egy magyar musical produkció replikaváltozata. A legtöbbször játszott darabok között a második, a legtöbb nézőt vonzó előadások között pedig első helyen végzett Magyarországon Gerard Presgurvic Rómeó és Júlia című musicalje.    
 
A Nagymező utcai teátrum kreatív csapatai már számtalanszor dolgoztak külföldi testvérszínházakban - Salzburgtól Prágáig, Jekatyerinburgtól Szentpétervárig -, ám minden alkalommal operetteket, a Marica grófnőt, A Csárdáskirálynőt, A Bajadért, a Lili bárónőt, vagy éppen Bukarestben A víg özvegyet mutatták be. Most először kezdett "külföldi karrierbe" egy nemzetközi musicalsiker magyar változata, változatlan formában.    
 

operettszinhaz_romeojulia.jpg
Jelenet a Rómeó és Júliából
 
A Rómeó és Júlia Budapesten látható verziója ugyanis teljes egészében Kerényi Miklós Gábor nevéhez fűződik, az ő átdolgozásában és rendezésében látható a mű a magyar és most már a román fővárosban is, Velich Rita jelmezeivel, Götz Béla díszleteivel, Somfai Péter világítástervével és Duda Éva koreográfiájával. Az előadás karmestere Bukarestben Stauróczky Balázs, az Operettszínház Kálmán Imre Nemzetközi Karmesterversenyének II. helyezettje volt.    
 
A bukaresti premiert hosszas munkálatok előzték meg, hiszen ez az első alkalom, hogy egy ilyen nagyszabású musicalprodukció került színre a Ion Dacian színházban. A darab szerzője, Gerard Presgurvic is kíváncsi a bukaresti előadásra: ő május 10-én nézi meg. A Budapesti Operettszínház koprodukciójában május 20-án Szentpéterváron kerül színre Offenbach operettje, a Párizsi élet Béres Attila rendezésében.