A dzsungel fái gyökeret eresztettek a Pesti Színházban

Színpad

(MTI) - "Ez alapvetően egy nagyon drámai történet, van benne halál, árulás, vérvád, mégis úgy meséli el mindezt, hogy közben szórakoztató, humoros és gyerekek számára is abszolút élvezhető marad; ez benne a varázslat" - mondta el a dalszövegeket jegyző Geszti Péter. A dzsungel könyve a benne rejlő "duplacsavar" miatt igazán izgalmas, hisz "a darabban emberek játszanak olyan állatokat, akik tipikus emberi tulajdonságokat jelenítenek meg: van köztük kapzsi, nagyvonalú, bátor, vicces, atyáskodó és narcisztikus is" - jegyezte meg a szövegíró.

 
Geszti Péternek régi vágya vált valóra, amikor Dés László, A dzsungel könyve zeneszerzője felkérte, hogy ő írja a dalok szövegét, annak pedig különösen örül, hogy az első zenés darabját abban a teátrumban állították színpadra, ahol gyerekszínészként ő maga is játszott.
 
Dés László felidézte, hogy 13 évvel ezelőtt a darab rendezője, Hegedűs D. Géza kereste meg az ötlettel, hogy készítsenek egy musicalt Rudyard Kipling 1894-ben írt regényéből. "A dzsungel könyve nagyon hálás anyag, egyrészt a történet komplexitása és mélysége miatt, másrészt mert minden egyes állathoz más-más zene passzol: Ká, a kígyó például keleties dallamokat kapott, míg Sirkán, a tigris kőkemény rockot ad elő" - jegyezte meg a zeneszerző.
 
A dzsungel könyve főhőse, Maugli "nem találja a helyét sem az emberek, sem az állatok között, mindkét közösség kiveti magából, a nézők pedig, miközben jól szórakoznak, végig is gondolják ezt a drámai helyzetet; valószínűleg ebben rejlik a darab sikere" - vélekedett Dés László, hozzátéve, hogy jelenleg az Ezeregyéjszaka meséinek színpadra állításán dolgoznak Geszti Péterrel közösen.
 
A majd 13 éve töretlen sikerrel futó A dzsungel könyve szövegkönyvét Békés Pál jegyzi, a főszerepeket olyan színészek játsszák, mint Reviczky Gábor (Balu), Kútvölgyi Erzsébet (Bagira), Méhes László (Ká), és Borbiczki Ferenc (Akela).