Évadzárás a kaposvári Csiky Gergely Színházban

Színpad

(MTI) - "Magasan a léc fölött működik a színház, de ezt fokozni kell" - mondta az igazgató, hozzátéve: "ne felejtsétek el, hogy valamikor itt százezres nézőszámok voltak, nem is olyan régen".
Az önálló kaposvári színtársulat ötvenedik évfordulóján, néhány héttel ezelőtt rendezett ünnepségről szólva Babarczy László hangsúlyozta: "most meg lehetett látni, kivételes formában" azt, hogy a színház "hosszútávfutás", egy hosszútávra szóló munka, s hogy ez mit jelent.
Ennek kapcsán rámutatott: az elmúlt évtizedekben "nagyon sok, nagyon fontos ember innen, ebből a műhelyből került ki, és fog még kikerülni, remélem, hosszú-hosszú évtizedekig". Az igazgató megítélése szerint ez a színházban folyó "konzekvensen igényes színpadi munkának az eredménye".
A következő évadról szólva elmondta: repertoáron marad az elmúlt évek produkcióiból a Csókos asszony, a Vesztegzár a Grand hotelban, a Lili bárónő, a Paravarieté, a Kékszakállú herceg vára és a Tűzoltó.
Ősszel az első nagyszínpadi bemutató a Marica grófnő című Kálmán Imre nagyoperett lesz, majd október végén az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulójáról Kovács Márton - Mohácsi János: Őrült lélek, vert hadak című darabbal emlékeznek meg. Színre viszik Csehov: Három nővér és Shakespeare: Windsori víg nők című művét, továbbá Brecht Koldusoperáját, amely a kaposvári színművészeti főiskolások vizsgaelőadása lesz.
Gyerekeknek szóló előadások sorában újdonság lesz a Hókirálynő és Hagymácska című mese, a stúdió színházban pedig négy új darab bemutatását tervezik.
A kaposvári egyetem végzősei közül öten, a budapestiről egy fiatalt szerződtetnek a színházhoz.
Stickel Péter, a kaposvári önkormányzat kulturális igazgatója egy óriási tortával köszönte meg a társulat munkáját, egyúttal ezzel gratulált az állandó társulat létrehozásának félévszázados jubileumához.
A kaposvári színházban az elmúlt évadban 256 előadást tartottak, közel 87ezer néző előtt. Utóbbiak száma ötezerrel több volt, mint az előző évben.