Idén második alkalommal rendezték meg a Színiiskolák Nemzetközi Találkozóját május 4-e és 7-e között a Jókai Színházban a Kijevi Színművészeti Egyetem, az Újvidéki Színművészeti Akadémia szerb és magyar tagozata, a Pesti Magyar Színi Akadémia és a Kaposvári Egyetem, valamint a Színitanház diákjainak részvételével. A fiatalok egy-egy előadással készültek az összejövetelre: a békéscsabaiak Vampilon Kaland a főmettőrrel című művét mutatták be először a vendégeknek, majd a Kijevi Színházművészeti Egyetem diákjainak Csehov-novellákból készült összeállítását láthatta a közönség másnap délután Playing Csehov címmel. Ugyanezen a napon mutatkoztak be az Újvidéki Művészeti Akadémia magyar tagozatának hallgatói Bornemissza Péter Tragoedia magyar nyelven a Sophokles Elektrájából című művével. Este pedig a Kaposvári Egyetem diákjainak koncertjét hallgathatták meg a jelenlévők Az ördög hárfája címmel. Vasárnap Gubik Petra és Nagy Róbert színművészek főszereplésével, a Színitanház elsőéves hallgatóinak előadásában Szophoklész Antigonéját vitte színre a békéscsabai iskola Merő Béla rendezésében, este 18 órától az újvidéki akadémia szerb tagozatának Sirály-előadása folytatta a sort, majd a Pesti Magyar Színiakadémia diákjai egy kortárs lengyel darabbal, a Tiramisuval mutatkoztak be a találkozó harmadik napján. Este az újvidékiek Csiga zenekara játszott.
Fókuszban a diák Kerekasztal-beszélgetéssel zárult a SZINT
Színpad
Az előadások mellett a fiatalok ízelítőt kaptak bohócmesterségből Greifenstein János vezetésével, valamint betekinthettek az artisták világába is André Rolland tissue-gyakorlatai segítségével.
A találkozó negyedik napján kerekasztal-beszélgetésen állapodott meg Alekszej Bezgin, a Kijevi Színházművészeti Egyetem rektora, dr. Lieber Erzsébet, a Kaposvári Egyetem dékánja, Vidnyánszky Attila, a Kaposvári Egyetem Színházművészeti Intézetének igazgatója, Evgenij Sztopin, a Kijevi Nemzeti Művészeti Akadémia rektorhelyettese, valamint Fekete Péter, a Békéscsabai Jókai Színház igazgatója és Seregi Zoltán, a Színitanház vezetője a három intézmény együttműködéséről. Vidnyánszky Attila a Színházművészeti Intézetet igazgatójaként a szláv és a francia kultúra irányába kíván nyitni, s ennek része a kijevi egyetemmel való szorosabb együttműködés is. Fekete Péter kifejtette: Békéscsaba híd kíván lenni Kijev és Kaposvár között, akár egy kihelyezett tagozattal is erősítve a három intézmény közös együttműködését. Ezt követően a pedagógusok és a diákok egy közös beszélgetésen vonták le a tapasztalatokat az idei találkozóról.