A legjobb előadás az Örkény Színház Finito című produkciója lett, a fődíj mellett a legjobb női főszereplő díját kapta Für Anikó, a férfi epizódszereplő díját Debreczeny Csaba nyerte el, a jelmezekért pedig Izsák Lilit díjazták. Szintén négy díjat vehet át a Katona József Színház társulata: a legjobb díszletért Khell Csörsz, a legjobb női epizódalakításért Fullajtár Andrea kap díjat, a színész-zsűri Jordán Adél munkáját értékelte nagyra elismerésével, a legjobb rendezőként pedig Zsámbéki Gábor neve olvasható a fesztivál hivatalos sajtóközleményében. Kamarás Iván az elmúlt évad legjobb férfi színésze a szakmai zsűri szerint, ő a Pesti Színház Az ünnep című előadásában alakította az egyik főszerepet. A szerzői-dramaturgi munkáért Visky András kapja a zsűri különdíját, ő Kertész Imre Kaddisából készített színpadi művet, mely Hosszú péntek címen szerepelt a színházi találkozón Pécsett. Ez az előadás kapta a közönségzsűri fődíját is, noha a fesztivál látogatóit igencsak megosztotta a Tompa Gábor rendezte kolozsvári produkció. A MASZK Országos Színészegyesület zsűrije Jordán Adél mellett Mészáros Mátét tüntette még ki. A 30 év alatti színészek díját Daniss Lídia (Pesti Színház, Az ünnep) és Schruff Milán (Gárdonyi Géza Színház, A párnaember) kapta, őket találta a háromtagú grémium a legígéretesebb pályakezdőknek. A Baranya Megyei Önkormányzat különdíját a kaposvári társulatnak és a fesztivál díszvendégének, az idén 80 éves Máthé Erzsi színművésznek ítélték.
Spilák Klára utalt rá: Hiller István kulturális miniszter az idei POSZT-on jelentette be, hogy a fesztiválnak a következő években garantált költségvetése lesz, és ez volt az a találkozó, ahol a résztvevők nyílt levélben tiltakoztak a szolnoki Szigligeti Színház új igazgatójának megválasztása ellen, mert úgy vélték, minden szakmai szempontot mellőző döntés született.
Hozzátette, a versenyelőadások tekintetében idén volt a legszubjektívebb a válogatás. A darabok egy része komoly szakmai kritikákat kapott, nem igazán szolgálták ki a közönség igényeit, ezért sokan egyszerűen felálltak és otthagyták az előadásokat.
A magyar színházi világ legnagyobb eseményének előadásait Dömölky János filmrendező választotta ki a magyar nyelvterületen általa szemlézett 120 darab közül.
A tíznapos fesztivált emellett közel kétszáz, úgynevezett off-program, azaz koncertek, kiállítások, közönség-találkozók, felolvasóestek és táncprogramok színesítették 36 helyszínen.
A jegyek nagy része már a május eleji pénztárnyitást követő néhány napban elkelt, így a legtöbb előadást telt ház előtt kezdték el játszani, s a pécsi szállodák, éttermek is megteltek vendégekkel.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a POSZT mintegy ötvenezer látogatót vonz, ebből nyolc és félezren láthatják a versenyprogram előadásait, de a szervezők pontos idei adatokkal csak később szolgálnak.
Magánvéleménynek nevezi Jordán Tamás, hogy a fesztivál szakmai vitáit lebonyolító szakemberek (Csáki Judit kritikus, Karsai György kritikus, egyetemi tanár, Simon Balázs rendező, Galambos Péter színész-műsorvezető) összeállították és az utolsó vitán kihirdették saját díjazottjaikat. Alternatív listájuk teljesen különbözik a hivatalos zsűri véleményétől, ám nyilvánvalóan reflektál rá, és jelzésértékű, hogy egyetlen ponton sem találkozik a fesztivál végső mérlegének tekinthető listával, mely a 2006/2007-es színházi szezon lezárásának és értékelésének is tekinthető. Jordán szerint mindenkinek meg lehet a magánvéleménye és a különdíja is, ő például Pogány Juditnak fog privát különdíjat átadni a Pedig én jó anya voltam című monodrámáért, mely szerinte az egyik legkiemelkedőbb teljesítmény volt az OFF programban is, de a Nemzeti igazgatója konkrétan úgy fogalmazott, hogy hosszú évtizedek óta nem szembesült ilyen szintű színészi teljesítménnyel.