Gyermekbábosok találkozója

Színpad

"Azok a tanárok, akik az iskolákban vállalják, hogy bábcsoportot alakítanak, tulajdonképpen missziót teljesítenek" - véli Kovács Hedvig, az esemény szervezője. - "A báb ugyanis azoknak a gyerekeknek kínál önkifejezési lehetőséget, akik félénkek ahhoz, hogy más művészeti ágban megmutassák magukat. A báb 'mögé bújva' azonban ki tudnak nyílni, és csodákra képesek."
Ezért találni országszerte még mindig nem egy olyan lelkes pedagógust, aki bábcsoportot szervez a tehetséges fiatalokból.
 
Negyedórás darabok
A Pestújhelyi Közösségi Ház második éve társrendezője a budapesti válogatónak. Idén tizenegy csoportot várnak, amelyek szlovák és csángó népmesét, bohócjátékot, Mátyás királyról szóló mesét, Lázár Ervin- és Arany János-mű adaptációját is bemutatják. Az tíz-tizenöt perces előadások délelőtt 9.30-10, valamint délután 13.30-14.45 között zajlanak. A bábművészekből álló zsűri 16 órakor hirdet eredményt.

A bábozás iránti érdeklődés az iskolákban vesztett a presztízséből: a rendszerváltás előtt 2600 bábcsoport működött országszerte, ezek száma az elmúlt másfél évtizedben drámaian lecsökkent. Csak mostanában tapasztalható újra némi aktivitás, elsősorban a lelkes pedagógusok munkájának köszönhetően.

 
A Magyar Bábjátékos Egyesület a versenyt minden évben meghirdeti főleg általános iskolák számára, de 18 éves korig szívesen fogadják az idősebbek jelentkezését is. Műfaji és technikai kötöttség nincs, a bemutatkozó csoportok szabadon gazdálkodhatnak a tehetségükkel.