A nyári sikerek, vendégszereplések méltatásával, a Titkok évadának értékelésével kezdte beszédét Fekete Péter igazgató a 2012/2013-as évadnyitó társulati ülésén. Az értékelés után a direktor ismertette az új évad műsortervét, a bérleteket, az újításokat. Mint mondta: stratégiailag a legfontosabb a város kulturális koncepciójába való aktív illeszkedés és a Facebook-generáció becsalogatása a virtuális terekből a valós közösségi terekbe, így a színházba is.
A nyár általában a vakáció, a feltöltődés időszaka, de egy színházi társulatnak mindig munkát, fellépéseket is jelent ? kezdte beszámolóját Fekete Péter. A Jókai Színház társulatának tagjai országszerte és a határon túl is szerepeltek fesztiválokon: a POSZT-on a Csörte és a Papageno a metróban című stúdiódarabokkal, a Gyulai Várszínházban a Varázsfuvolával, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon a Monte Cristo grófjával, Tusnádfürdőn a Színészszerelemmel, a Városmajori Szabadtéri Színpadon a Kapj el című darabbal és a Szigeten a La Mancha lovagjával mutatkozott be a Jókai Színház. Nézőcsúcsokat döntött a Szarvas Vízi Színház Vers a víz fölött és a TeÁtrium ingyenes kulturális programsorozata is, melyeknek legfontosabb célja a közszolgálat és a közösségteremtés volt.
A 2012/2013-as évad, az ötödik évad az ötös szám jegyében telik majd: a teátrum öt játszóhelyen működik, 55 ezer nézőt szeretne becsábítani előadásaira, 2x5 új bemutatót visz színre, 5 színdarabot tart repertoáron. A jövő évadban is lesz beavató bérlet, internetes játék, a Jókai Színház több mint ezer fővel kívánja növelni az ifjúsági nézők számát, így számos akcióval és speciális programmal várja a diákokat.
Az ötödik évad nyitó előadása szeptember 28-án a Hippolyt, a lakáj lesz Eperjes Károly Kossuth-díjas színművész rendezésében. A főbb szerepekben Reviczky Gábort és Kiss Jenőt láthatja a közönség. A következő bemutatóra október közepén kerül sor: Szente Béla és Gulyás Levente nagysikerű zenés mesejátékát, A kolozsvári bírót újítja fel a társulat a pedagógusok kérésére egyfelvonásos előadásként.
Ugyancsak októberben viszik színre a teátrum által meghirdetett drámapályázat nyertes darabját, melynek címét a későbbiekben hozzák nyilvánosságra.
Az évad nagy történelmi drámája, A kőszívű ember fiai Seregi Zoltán rendezésében, Rubold Ödön vendégszereplésével novemberben lesz látható. Az év végét a Színitanház vizsgadarabjával, Csehov egyfelvonásos drámájával, a Leánykéréssel zárja a Jókai Színház Katkó Ferenc rendezésében.
Az új évet Zalán Tibor Hetvenhét című interaktív mesejátéka indítja, melyet Jordán Tamás vezetésével állít színpadra a társulat. Februárban Árni Ibsen skizofrén vígjátékával, a Mennyország című színdarabbal (rendező: Tege Antal) és a Szent Péter esernyője című Mikszáth-regény színpadi adaptációjával (rendező: Katkó Ferenc) csalogatják színházba az ifjúsági korosztályt. A kisebbeket a Kiskakas gyémánt félkrajcárja várja tavasszal Greifenstein János rendezésében.
Az évad nagyszabású bemutatóját, a Lear királyt a világhírű rendező, Michael Bogdanov modern feldolgozásban állítja színpadra áprilisban. A díszlet- és jelmeztervező is Shakespeare hazájából érkezik majd. Ezt követően a szokásokhoz híven egy nagy zenés produkció zárja a színházi évet. Repertoáron maradnak a Csörte, a Sóska, sültkrumpli, a Papageno a metróban, a Kapj el és a Monte Cristo grófja című darabok.
Ünnepekben, gálákban, projektekben a következő évadban sem lesz hiány, ismét megrendezik a Magyar Teátrum Díjátadó Gálát, a XVIII. Magyar Drámaíró Versenyt és a 24 órás versfolyamot.