A Budaörsi Passiót 1933-ban mutatták be először, Bató Géza tanító és Aubermann Miklós plébános tervei és forgatókönyve alapján. A két világháború között olyan híressé vált az előadás, hogy messze földről is sokan vándoroltak ide, hogy láthassák a művet a kőhegyi környezetben.
Az előadás megszületése a helyi összefogás példája volt: az itt élők közadakozásból gyűjtötték össze a szükséges 32 ezer pengőt, s minden díszletet, kelléket, jelmezt, de még a színpadot és a nézőteret is helyben, saját kezűleg készítettek el. Az igazán meghökkentő mégsem ez volt, hanem hogy magát a darabot is amatőrök adták elő: azok az egyszerű gyümölcstermesztő falusiak és gyermekeik, akik akkoriban Budaörsön éltek.
1996 óta idén ötödik alkalommal mutatják be az önkormányzat támogatásával a darabot, amelyet miután Bató András, a szerző unokája otthon megtalálta, az eredeti szövegkönyv alapján tudnak színre vinni. Az önkormányzat, a német nemzetiségi önkormányzat, a passió hagyományának ápolására létrejött egyesület, valamint megannyi önkéntes és hivatásos közreműködő segítségével valósult meg ebben az évben is. Az előadásnak továbbra is meghatározó részesei az amatőrök, a Budaörsön élő gyerekek és felnőttek, valamint a helyi zenei élet szinte valamennyi szereplője.
A német nyelvű előadásokat június 1-jén, 6-án és 13-án tartják, a magyar nyelvűeket pedig a következő napokon: június 2.,5.,7.,9.,10.,12.,14. A kezdési időpont valamennyi előadás esetében 20.45. A magyar nyelvű előadást Dér András, a németet Frigyesi András rendezte.
Idén a szervezők egy meglepetést is tartogatnak a vendégeknek. A korabeli fotók alapján rekonstruálták az eredeti díszleteket, így az idei előadás minden eddiginél jobban hasonlít majd az egykori passiójátékokra.