(MTI) - A jelenlegi helyzetről elmondta, hogy a színháznak nincs műsorterve a jövő évadra, nincs igazgatója és művészeti vezetője. Az elmúlt évben drasztikusan csökkent a nézőszám, a jó hírű színházban ma már nem érzik jól magukat a művészek és az alkalmazottak, megosztottá vált a társulat.
Az előzményekről megjegyezte: Stefán Gábor színházigazgató egy hónappal ezelőtt közölte Bagó Bertalan művészeti vezetővel, hogy nem hosszabbítja meg a szerződését, majd ezt követően - máig ismeretlen okok miatt - lemondott vezetői posztjáról. A színház vezetésével átmenetileg Szabó József gazdasági igazgatót bízták meg.
A színészekkel március 31-én kellett megkötni a szerződést a jövő évadra, ez a kialakult helyzetben azt jelentette, hogy mindenkinek meghosszabbították a szerződését - tette hozzá a frakcióvezető. Információik szerint a következő évad előkészítéséről Bagó Bertalannal tárgyalnak, akinek a szerződése július 31-én jár le.
Devecserné Óvári Ibolya a kialakult helyzet egyik előzményének nevezte, hogy az elmúlt évben hamis meghívólevelek és sikeres pályázatról szóló értesítések érkeztek a színházba. Az ügyben Stefán Gábor színházigazgató akkor feljelentést tett a rendőrségen.
A rendőrség a színház megbízási szerződéssel foglalkoztatott nemzetközi referense ellen magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt vádemelési javaslatot tett a Zalaegerszegi Városi Ügyészségnél. Más bűncselekményt, így a szintén vizsgált csalást nem állapították meg, ez utóbbi csak akkor lett volna bizonyítható, ha kiderül, hogy az elkövető haszonszerzési céllal hamisította a meghívásokról vagy támogatásokról szóló leveleket.
Az üggyel kapcsolatban Devecserné Óvári Ibolya elmondta: a vizsgálóbizottságnak kell majd eldöntenie, hogy hibázott-e a színházigazgató, amikor megbízási jogviszonyban dolgozó személyre bízta a nemzetközi kapcsolatokat. Mint hozzátette, az elmúlt évben elvégzett belső vizsgálat kimutatta, hogy 2007-2008-ban 20 millió forintot fordított a színház a nemzetközi kapcsolatokra; az összeg 90 százalékát 2008-ban költötték el.
Ha nincs lehetőség bizottság felállítására, a közgyűlés kulturális bizottságának a kompetenciájába is beleférne, hogy elemezze a színház körül kialakult helyzetet és megtegye a javaslatait - jegyezte meg a frakcióvezető.