A "kulisszák mögött" is műveli közönségét a székelyudvarhelyi színház

Színpad

(MTI) - Mint mondta, a most zárult évad első bemutatója Carlo Goldoni A patikus című komédiája volt, amit Csurulya Csongor rendezett. Ezt követte Békés Pál A félőlény című mesejátéka Szilágyi Regina rendezésében, majd Baróti-Eisemann-Dalos Bástyasétány 77 című szilveszteri előadása, szintén Csurulya Csongor rendezésében.
 
A helyi önkormányzat által fenntartott társulat emellett befogadó színházként is működött, számos erdélyi társulat vitte el darabjait Székelyudvarhelyre. "Társulatunk egyedüli magyar meghívottként vendégszerepelt a XVIII. Bukaresti Országos Színházi Fesztiválon, ahol az Elektra című előadást mutatta be" - mondta Hegyeli Melinda.
 
 A Rudolf Hess tízparancsolata
  
A dráMA címen szervezett kortárs színházi találkozó alkalmat teremtett a mai erdélyi magyar és a magyarországi, valamint a román drámaírók műveinek megismertetésére, magyar és román társulatok tolmácsolásában. A tavaly őszi találkozón mutatták be Hatházi András A hetérák tudománya című rádiójátékát, Láng Zsolt Télikert című alkotását és Alina Nelega Rudolf Hess tízparancsolata című művét. Itt láthatta a közönség Kiss Csaba Világtalanok című darabját, Visky András Júlia című munkáját, Radu Macrinic Lolita mama, avagy az ikrek hava címet viselő darabját, valamint Thúróczy Katalin Joi.megaJoy című produkcióját.
 
Tavaly év végén ünnepelték a társulat fennállásának tizedik évfordulóját, felidézve a tíz esztendő legjobb előadásait.
 
A Kulissza program keretében zajlott a Színház a Kulisszák mögött című séta, amelynek során a közönség elől elzárt színházi tereken vezették végig érdeklődőket. A jövő értő színházi közönségének nevelésére pedig Színház csoda címmel szerveztek programot, amelynek keretében P. Fincziski Andrea színésztanár vezetett különböző foglalkozásokat középiskolás gyerekek részvételével. Ugyancsak a diákközönséget célozza meg a társulat által megjelentetett Margó című kiadvány. Ebben szakemberek írnak a Bástyasétány 77 és a Mesél a bécsi erdő című előadások alapját képező drámai anyagokról, azok létrejöttéről és szociális hátteréről, a művek íróiról, a műfajok sajátosságairól, de közölnek a darabok által felvetett kérdésekről szóló írásokat és az alkotókkal készült interjúkat is.