Ötven éve alakult meg a veszprémi Petőfi Színház első önálló társulata

Színpad

(MTI) Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes az elmúlt fél évszázadra emlékezve azt mondta: a város a színháznak is köszönheti, hogy ma a Dunántúl kulturális központja. Köszönetet mondott a társulat minden eddigi tagjának, aki a színpadon töltött "minden egyes perccel hozzáadott egy kicsit ahhoz a gazdagsághoz, amit birtokolunk".    

 
Beszédében megemlékezett Óvári Ferenc korábbi veszprémi parlamenti képviselőről, aki a színház épületét felépítő egyesület alapítója és elnöke volt, s róla nevezték el az utcát is, ahol a Petőfi Színház található. Hozzátette: a magas színvonalú színház kiemelkedő színészegyéniségeket fogadott be, akik munkásságukkal gazdagították a várost.  
 
Oberfrank Pál, a színház igazgatója az elmúlt öt évtized színészi alakításaira, előadásaira, a díszletekre és a "szellemi teljesítmény tengerére" visszatekintve úgy fogalmazott: a Veszprémi Petőfi Színház töretlen progresszivitással "élte életét", s a kor legjobbjait megragadva a legjelentősebb szerzőket és a legfrissebb alkotásokat vonultatta fel. Szólt arról is, hogy az elmúlt évek szárnyalása mára a túlélésért és a szellemi-erkölcsi hanyatlás elleni küzdelemmé "silányult". "A színház a közösség lelke és temploma, ahol a színész lelép és fellép, de a színház megmarad" ? fogalmazott a direktor.
 
Lasztovicza Jenő (Fidesz-KDNP), a megyei közgyűlés elnöke szerint a nézőszám és az eladott bérletek száma azt bizonyítja, hogy a nehéz időszak ellenére óriási igény van a művészetre.
 
Az ünnepségen ? ahol a színház régi dolgozói, színészei, rendezői, igazgatói is megjelentek ? négy új taggal kilencre bővült a színház örökös tagjainak száma: Petrik János, a színház lakatosműhelyének nyugalmazott vezetője, Horváth Katalin súgó, Bakody József és Meszléry Judit színművészek kapták az elismerést.

A társulat ötvenedik születésnapján a Koldusopera című zenés színmű zárta az ünnepet, ötven évvel ezelőtt a Kőszívű ember fiait játszották.