A három település a fővárostól egy kőhajításnyira terül el és számos érdekes látnivalót kínál egész évben a kirándulóknak.
Augusztusban viszont különösen nagy az érdeklődés eme helyszínek iránt, hiszen a Summerfest egy kicsinyke rendezvények indult 1993-ban és ebből nőtte ki magát Európa egyik legrangosabb folklórtalálkozójává.
Szigetvári József, a fesztivál igazgatója, elmondta, hogy míg a kezdetekben azért voltak gondban, mert nem volt elég olyan táncegyüttes, akit meghívhattak volna, ma már a presztízsnek számító fesztivál miatt a temérdek jelentkező bősége okoz fejtőrést a döntés meghozatalakor.
További elismerésnek számít az is a fesztivál szervezőinek, hogy a C.I.O.F.F. (Nemzetközi Néptáncfesztivált Szervezők Világszövetsége) idén márciusban Százhalombattán tartotta hagyományon évi konferenciáját, sőt a 2004-ben sorra kerülő néptánc olimpia rendezésének jogát is hazánk kapta.

A Summerfesten természetesen a főszereplő továbbra is Földünk népeinek tánca marad, ám egyre több kísérő rendezvény is tartozik a neves eseményhez. Például népművészeti kirakodóvásárban barangolhatnak, vásárolhatnak a látogatók, ahol egyes mesterségeket bemutatnak a kézművesek, illetve saját kezűleg is készíthetnek tárgyakat, eszközöket és játékokat a gyerekek a Játszóházban.

Ugyanakkor színházi előadás is bővíti a repertoárt. A Szarvasi Regionális Színház Dundo Maroje Rómában című produkciója augusztus 11-én várja a nézőket Ráckevére.
Negyedszer állítanak ki - szintén a kisvárosban - a fesztivál idején a Keve Galériában a Keve Kör tagjai, akik egy év "termését" mutatják be.
Immár hagyomány az is, hogy az úgynevezett nyitó- és záróceremónián közösen lépnek fel a vendég-együttesek és a hazai táncosok, zenészek.

Emellett minden napra jut egy-egy külföldi népcsoport, akik bemutatják zenéjüket, táncaikat és játékaikat a nagyérdeműnek.
Augusztus 15-én, Százhalombattán - a harmadik legnagyobb ipari városban - indonéz, venezuelai, kolumbiai, boszniai és ciprusi népzenét hallhatnak a népzenét kedvelők, ezt követően pedig a nemzetközi táncházban a fellépők táncait sajátíthatják el a táncolni vágyók. Egy nappal később a franciák, a kanadaiak, a portugálok és a venezuelaiak mutatkoznak be. A pódiumra lépők között sorra kerülnek még az írek, a spanyolok, az olaszok, a románok, a brazilok, a törökök és az indiaiak.
Tovább növelve a sokszínűséget hazai nemzetiségi tánc- és népzenei együttesek is szerepelnek majd, így a Kéve Néptáncegyüttes, a Bokréta Gyermek Táncegyüttes, a Dínomdánom Népzenei Együttes és a Szalamás Zenekar is.