"Minden embernek szüksége lehet évente legalább egyszer arra, hogy megálljon, és megbékéljen saját magával, sorsával és embertársaival.
Ez a koncert alkalom lehet arra, hogy egyformán és különbözőképpen élő és gondolkodó emberek együtt lehessenek - békében" - ezekkel a gondolatokkal szólítja meg a zenekarokat és a közönséget a Periferic Records, amely a világon elsőként rendez koncertet az Amerikát ért terrortámadás második évfordulóján.
A szeptember 11-én és 12-én este 19 órakor megrendezésre kerülő koncerteken többek között fellép a Fugato (szinfo-progresszív kamara-rock), a Mindflowers (fotó) (progresszív rock), az After Crying (szinfo-progresszív rock), a Holdudvar (világzene), a Garmarna (világzene) és a Kormorán (folk-rock).

A Fugato 2000-ben alakult, amikor a Városmajori Gimnázium zenész diákjai létrehoztak egy szintetizátorral és dobbal kiegészített 22 tagú szimfonikus zenekart, amely ötvözi a komoly- és könnyűzene, valamint a jazz jellegzetességeit.
A kísérleti jelleggel alakult zenekar azóta kinőtte magát, zeneakadémista és konzervatóriumi zenészekkel bővült, és több sikeres koncertet adott Budapesten és vidéken is.
Repertoárjukat számos műfaj és stílus színesíti: a szerzemények között éppúgy találunk komolyabb, szimfonikus műveket, mint jazzes, rockos darabokat, középkori stílusgyakorlatokat vagy szintetizátoros fantáziákat.
A Periferic Records most jelentette meg Simphonic-art-Rock címmel azt a CD-jét, melyen a Fugato is előadja egyik, közel kilenc perces szerzeményét.
Fugato Orchestra
Az After Crying, amely ma már a világ egyik elismert progresszív szimfonikus rockzenekara, hat év után jelentkezik új stúdióalbummal.
Időközben megjelent két koncert- (Struggle For Life, Bootleg Symphony) és egy válogatásalbum (Almost Pure Instrumental), és kilépett az együttesből Légrádi Gábor, aki szerepel ugyan a lemezen, de már nem tagja a zenekarnak.
Az új énekes Bátky Zoltán, a Stonehenge frontembere. Markáns, magasabb tartományokban mozgó hangja tökéletesen illeszkedik a XXI. századi After Crying világához.
A szerzemények jelentős része instrumentális, az énekes tételek angol nyelvűek. Néhány hosszabb-rövidebb pillanat erejéig felcsendül Dvořak 9. szimfóniájának Új Világ tétele, Ravel Bolerója, a King Crimson Easy Money-ja. Az album néhol a Megalázottak és megszomorítottak melankólikus világát idézi, vagy épp a De Profundist. A Show monumentális és eget rengető, beleremeg a test és a lélek; olykor felemelő, olykor nyomasztó, világvégi hangulatot áraszt.
A zenekar tagjai létrehozták az Emberek hálóját, vagyis a HUMANET közösséget, valamint szellemiterror-elhárító szervezetét, a Csontbrigádot. Az alakulat elkötelezte magát az emberi kultúra és művészet önerős működtetése mellett a nagytőke és a reklámmédia teljes kizárásával. Lényegében a lemez mondandója is ez. A borítóban található idézetek Gilbert Keith Chestertontól származnak.
After Crying
A Holdudvar együttest 1999 nyarán alapította Fellegi Melinda, Sebestyén Miklós és Torda-Molnár Tamás, akik klasszikus tanulmányaik során ismerték meg egymást. Közös céljuk az volt, hogy a klasszikus zenei műveltségre alapozott, de könnyűzenei eszközökkel megkomponált zenéjükkel úgy értelmezzék újra a magyar népi muzsikát, hogy egyértelműen megmutassák a népzene értékeinek örökérvényűségét. 2000-ben csatlakozott a Holdudvarhoz Szendőfi Balázs, aki jellegzetes stílusával meghatározó, jazzes harmóniavilágot teremtett.
Az együttes magyar (főleg moldvai és gyimesi) népzene-feldolgozásokat játszik; zenéjük egyszerre autentikus és XXI. századi. A népzenei harmóniavilág és dallammotívumok megszólaltatása olyan hangszerekkel, mint a héthúros basszusgitár vagy a Chapman Stick, igen meghökkentő és újszerű benyomást kelt, ugyanakkor a hagyományosabb instrumentumokkal (népi fúvósok, hegedű) előadott modern, jazzes frázisok legalább ennyire érdekesek. Az együttes elkötelezte magát amellett, hogy az eredeti népdalok dallamát és szövegét változatlan formában közli, így a legelrugaszkodottabb, legszabadabb feldolgozást is alárendeli a népzene eredetiségének. Ez a tisztelet egy mértéktartó stílust eredményezett, amely tökéletesen jellemzi a Holdudvart.
Holdudvar
A Periferic Records gondozásában most megjelent Három esztendő című album rendkívül sokszínű, rendkívül változatos zenei anyag, mégis egységes képet nyújtó lemez, amely sajátos módon fogalmazza meg a magyar népzene fontosságát és aktualitását.