Színház a gödörben II. ? Szakmai konferencia a Kossuth Klubban

Színpad

A konferencia első programjaként Mi a színházi nevelés? A színházi nevelés értelmezése és helyzete az új előadóművészeti törvény tükrében címmel tartanak beszélgetést.
 

Alső vita mottója: "ha az iskolában nincs ének- és zeneoktatás, a jövő generációi csak fogyasztói lesznek a zenei iparnak. Ha nincs testnevelés, utódaink csak a televízió előtt ülve részesülnek a sport élményeiben. S ha nem tanítjuk meg őket 'színházul beszélni', pár éven belül nem lesz közönsége színházainknak".
    
A beszélgetés témái között szerepel a színházi nevelés definíciója, formái, iskola és színház kommunikációja, továbbá a finanszírozási, támogatási lehetőségekről is szó esik.
    
A felkért előadók: Cziboly Ádám, Lipták Ildikó, Takács Gábor, Végh Ildikó, Fekete Péter, Madák Zsuzsanna, Kulcsár Edit, Szabó Réka, Zrinyi-Gál Vince, Végvári Viktória, Vidovszky György, Németh Mónika és Tarda Orsolya, a moderátor Rácz Attila.
    
A délutáni beszélgetés címe: Feljegyzések az egérlyukból ? színházművészek érdekérvényesítése 2012 (Hajrá, Suka!). A beszélgetésen az előadóművészeti törvény színházművészeket érintő aspektusaival, a társadalombiztosítás/önsegély és az ügynökségi képviselet/önmenedzselés lehetőségeivel is foglalkoznak, szó lesz a független művészekről is, továbbá a sorstörés és a traumaterápia kérdése is felmerül. Ezekben a témákban Gyimesi Lászlót, Kriza Zsigmondot, Tomori Pált, Bakó Tihamért, Pécsi Júliát, Rudolf Pétert, Háda Jánost és Pintér Bélát kérték fel előadónak, a moderátor Sándor Erzsi.
    
Napjaink gazdasági elvonásai és a gyakran tapasztalt politikai megosztottság egyaránt nehéz helyzet elé állítja az egész színházi szakmát, de az egyes embert is ?írják a szervezők, akik éppen ezért szeretnék felhívni a figyelmet a Színház a gödörben II. konferenciára, amelynek előadói a megadott témákban igyekeznek praktikus és lelki segítséget adni e sarokba szorított helyzet túléléséhez.