A Veszprémi Petőfi Színházban emelik a tétet

Színpad

(MTI) - "Úgy, tűnik jó utat választottunk" - közölte Bujtor István, majd emlékeztetett: amikor átvette a színház irányítását, megdöbbenve tapasztalta, hogy roppant kevés az előadásszám. Ezen azonnal változtattak a saját kiállítású darabok gyakoribb műsorra tűzésével, darabcserékkel és közönségvonzó vendégelőadások meghívásával. Míg 2007 szeptemberétől december 31-ig a színház 54 előadást tartott, január 1-től június végéig már 125-öt. Szeptembertől december végéig mintegy 25 ezer 700 néző látogatta a produkciókat, januártól az évad végéig 50 ezer 300, tehát a nézők száma hat hónap alatt megduplázódott, csakúgy, mint a jegybevétel.
 

veszpremi_petofiszinhaz.jpg
A veszprémi Petőfi Színház

Eperjes Károly színművész, művészeti tanácsadó arról beszélt, hogy az elmúlt években elpártolt nézők egy részét fél év alatt sikerült visszacsalogatniuk a színházba. A következő, első önálló évadjuk műsortervének összeállításánál megfogalmazása szerint eggyel emelték a tétet, több fajsúlyosabb darabot szerepeltetnek a repertoárban és reméli, hogy a közönség ezeket is jól fogadja majd.

 
A veszprémi Petőfi Színházban a következő évad nyitóelőadásaként szeptember végén tűzik műsorra a Hyppolit, a lakáj című zenés vígjátékot Szulák Andrea és Balázs Péter főszereplésével, Bujtor István rendezésében. A Kakukkfészek bemutatójában együtt játszik majd Bujtor István és Eperjes Károly. Az évad végén Nagy Ignác Tisztújítás című darabja lesz látható, ezt Parti Nagy Lajos átiratában Szinetár Miklós rendezi. Bérleten kívül láthatja majd a közönség Szabó Magda Régimódi történet című művét, melyet Bereményi Géza állít színpadra. A gyermekeknek Zalán Tibor Angyalok a háztetőn című zenés mesejátékával kedveskedik a színház és a reneszánsz évhez kapcsolódóan pedig Németh Ervin Mátyás király krónikái című meséjét mutatja be a teátrum Pataki András rendezésében.
 
A teátrum épülete idén lesz 100 éves, a centenáriumi ünnepségre két díszbemutatóval készül a színház. Bulgakov Moliére életéről szóló drámáját és Kosztolányi Édes Anna című művét Vidnyánszky Attila, illetve Valló Péter állítja színpadra.
 
Az évadzárón adták át a közönség szavazatai alapján a legkedveltebb művésznek járó Petőfi-díjat és a színház dolgozóinak voksa alapján a teátrumban kiemelkedő munkát végző kollégának járó Latinovits-díjat. Idén a díjak történetében először mindkét elismerést egy személy, Kőrösi Csaba színművész vehette át.