"Vigyünk színházat a mindennapokba!" - mondja Tóth Zoltán, a Játékos Pécs - Színház lépten nyomon című program szervezője. Az Apolló Kulturális Egyesület és a Pécsi Ifjúsági Központ közösen vállalkozott arra, hogy gimnáziumi és egyetemista színjátszócsoportok összefogásával színházi előadásokat vigyen a tantermekbe, a buszmegállókba, vasútállomásra, és az utcára, sőt, a Tettye fölötti erdőben is terveznek egy produkciót júniusban, amely előadásra egy játékos feladatokra épülő rövid túra keretében juthatnak el a kalandvágyó nézők.
A kortárs irodalmi szövegekre épülő előadások - Háy János, Tasnádi István művei -, vagy a rövid performanszok, utcai improvizációk éppen azokat szeretnék megszólítani, akik nem feltétlenül jutnak el színházba, ezzel is csökkenteni igyekeznek a távolságot a kortárs művészet és az utca embere között. A Játékos Pécs - mintegy 60 gimnazista, 21 egyetemi színjátszó és 17 fiatal felnőtt játékosból összeállt résztvevőinek átlagéletkorát csak Bagossy László, rendező emelte 28 évre.
Hogy mire jut ez a mintegy száz embert összefogó program, azzal egész évben folyamatosan szembesülhetnek a város lakói és a turisták. Például március 8-án Háy János A bogyósgyümölcskertész fia a pécsi Távolsági Buszpályaudvaron lesz látható Tóth Zoltán rendezésében, Bechtel Judit, Komlóczi Zoltán, Tölgyfa Gergely közreműködésével.
Május elejétől Ötpercesek kerülnek az akkorra már benépesülő pécsi közterekre. Háy János Egymáshoz tartozók és Házasságon innen és túl című novelláskötetei alapján készült színházi "ötpercesek" a családról, apáról - anyáról és a gyermekükről a pécsi tömegközlekedés buszmegállóiban, a Király utcában, a Pécsi Tudományegyetemen és az Uránbányász téren lesznek láthatók. A teljes előadás bemutatóját április 24-ére tervezték a Szivárvány Gyermekház Bécsy Tamás Kamaratermében. Tasnádi István: Magyar Zombi című drámáját, amely épp arra kérdez rá, mi a kultúra, hol máshol kellene bemutatni, mint 2010-ben, Pécsett. A bemutató várhatóan július végén lesz a Várfalsétányon.
Korábban: