Időnként lemezfelvételre használják, zene- és énekkari, valamint balettpróbák zajlanak az intézményben, mely 2007 nyarától nem fogad közönséget. Az épületet folyamatosan karbantartják, a tavasszal lezárult műszaki felmérés eredménye szerint nincs állandó életveszély a házban. A Magyar Hírlap emlékeztet, hogy 2007-ben éppen erre hivatkozva szüntették meg az Erkel Színház nyilvános működését, és egy teljesen új, multifunkciós épület felépítését tervezték.
Tavaly év végén a kormány 1,7 milliárdot különített el az intézmény felújítására, további százmilliót pedig ennek előkészítésére. Mozsár István a Magyar Hírlapnak elmondta, hogy neves színházi-operaházi szakemberekkel ? köztük Szinetár Miklós egykori főigazgatóval és Borsa Miklós egykori műszaki igazgatóval ? konzultáltak, hogy ők mit és hogyan újítanának fel. A vezetőség végül öt csomagot terjesztett idén tavasszal a kormány elé ? mindegyik elemenként felépülő fejlesztéseket tartalmazott. Mozsár István kiemelte: mivel a kormány júliusban úgy határozott, hogy a már korábban megígért 1,7 milliárdból gazdálkodhat az intézmény, át kellett gondolniuk az ezen összegre szabott csomag tartalmát, melyben így a lehető legtöbb és legszükségesebb felújítások szerepelnek.
A megújított közönségforgalmi tereken, homlokzaton és mellékhelyiségeken túl a jelenleg érvényes tűzrendészeti szabályoknak megfelelően átrendezik majd a széksorokat, és szeretnék megnyitni a régi teraszt a tetőn, amely rendezvényhelyszínnek ugyancsak kiváló. Emellett elengedhetetlen a hátsó színpadtechnika gépesítése és lámpapark beszerzése, amelyre 400 milliós nagyságrendű forrás jut. Valamint a teljes fűtési rendszert is ki kell cserélni ? hangsúlyozta Mozsár István.
A vezetőség tervei szerint még idén novemberben megindulhat a munka, ha nem lesz fennakadás a közbeszerzési eljáráson.
(Forrás: Magyar Hírlap)