Milyen koncepció alapján rendezték meg az I. Egri Stúdiószínházi Táncfesztivált?
Mi volt a céljuk a rendezvénnyel?
Szerettük volna minél sokrétűbben megmutatni a világot a tánc által, olyan mondanivalót közölni, mely nevelő jelleggel is bír. Emellett ki nem mondott célunk volt, hogy általunk a fiatalok kedvet kapjanak a tánchoz. A fesztivállal hagyományt szeretnénk teremteni; első alkalommal még tapasztalatokat gyűjtöttünk. Nagyon örülünk, hogy a fellépők elfogadták a meghívásunkat, előadásaik hatalmas sikert arattak a közönség soraiban.
Az önkormányzat 900 ezer forinttal támogatta a fesztivál létrejöttét. Mire volt elegendő ez az összeg?
Az önkormányzat által nyújtott 900 ezer forint önrészként jelent meg egy NKA pályázatban, amellyel a fesztivál létrehozására pályáztunk ? ezzel, valamint egyéb forrásokat bevonva sikerült előteremteni a költségvetést. Napjainkban, amikor mind a függetleneknél, mind az állami társulatoknál nehéz létezni, egy-egy ilyen fesztivál kizökkenti az embert, ráébreszti, hogy amit csinál, olyan része a kultúrának, amit meg kell becsülni.
A GG Tánc Eger ? mind a táncosai, mind az együttes ? korát tekintve ?fiatalnak? számít.
Az együttes átlagéletkora 20-23 évre tehető ? a táncosok fiatalok, lendületesek, kreatívak és rendkívül jó a hozzáállásuk a munkához. Jelenleg egy építkezési fázisban vagyunk, ami eléggé lendületesre sikerült, hiszen Bartók Béla és Balázs Béla A fából faragott királyfi című művét 27-szer játszottuk csak Egerben, melyet 7127 néző látott. Nemrégiben Szarvason léptünk fel, szeptember 2. és 5. között pedig Kassán, a Közép-Európai Színházi Fesztiválon szerepeltünk.
(Forrás: Kultúra.hu)
(Fotó: Kultúra.hu, Facebook.com/gg.t.eger)