50 éves a Duna Művészegyüttes

Színpad


dunaegykor.jpg
Ilyen volt...
Az együttes 24 fős tánckarból és 5 tagú népi zenekarból áll, tagjai ­hivatásos néptáncosok és hangszeres művészek. A Duna Művészegyüttes fél évszázada, 1957-ben a Lánchídnál horgonyzó Kék Duna hajón kezdte működését, ahol kifejezetten szórakoztató, látványos műsorokat adott elő. Az együttes a Belügyminisztérium néptánccsoportjaként egyre nagyobb művészi igénnyel készített koreográfiákkal jelentkezett, amelyekben az autentikus néptáncok újító szemléletű bemutatására, feldolgozására törekedett. Az utóbbi években hangsúlyt kaptak a dramatikus jellegű, táncszínházi művek, amelyeket egyszerre jellemez a hagyományőrzés és a művészi kísérletezés. Az együttes állandó kísérője a Göncöl zenekar. A Duna
SZOLGÁLATI KÖZLEMÉNY
A Duna Művészegyüttes ezúton is kéri a régi Dunásokat, jelentkezzenek, hogy együtt ünnepelhessék az 50 éves jubileumot!
Tel: (1)201-66-13

Művészegyüttes mellett működő Duna Táncműhely lehetőséget nyújt az alkotói kísérletezésre, a néptánc színházi megjelenítésére. Juhász Zsolt művészeti vezető mellett olyan koreográfusok dolgoztak és dolgoznak a társulattal, mint Mucsi János, Mihályi Gábor, Novák  Ferenc, Kricskovics Antal, Zsuráfszki Zoltán, Farkas Zoltán.

 
2007. április 25-én 18.00 órától a régi Dunásoknak rendeznek szűk körű "múltidézést" a Duna Palotában. A Múltidéző gálán lesz fotókiállítás (válogatás a Duna Művészegyüttes fénykép-archívumából), jubileumi táncműsor Farkas Zoltán, Mihályi Gábor, Juhász Zsolt koreográfiáiból, majd Novák Péter archív filmbejátszásokkal fűszerezett beszélgetést vezet egykori vezetőkkel, alkotókkal, táncosokkal.
­­­­­­­­­­­­­­

dunamost.jpg
... és ilyen lett
 
 
Program INFO
Április 28-án a Nemzeti Táncszínházban kerül sor az 50 éves a Duna Művészegyüttes jubileumi gálaműsorra. A program első részében három 1992-ben készült darab, két Mucsi János koreográfia, az Amazonok és a Danaidák, és a közelmúltban elhunyt Mosóczi István legendás Szerelem című koreográfiája látható. A második rész a 2003-ban létrejött Paraszt Dekameroné, melynek táncképeit Mándy Ildikó, Juhász Zsolt, Bognár József, Pintér Béla, Bozsik Yvette, Horváth Csaba és Kovács Gerzson Péter koreografálták.
Május 20-án Virágvasárnap címen a 2002-2006 között bemutatott előadásaikból tartanak  gálaműsort a Dunások a Művészetek Palotájában. A nagyszabású esten részletek láthatók a Kossuth Lajos üzenete (2002), Hagyományok bálja (2003), Rege tánckoncert (2004), Európai tánckaraván (2005), Nomád szenvedély (2005), Profana - Bartók-hidak (2006) művekből.
Közreműködik a Magyar Állami Népi Együttes.