Andalúz táncképek

Színpad

2005. szeptember 18. 20:00 Merlin Nemzetközi Színház

Az előadás az orientális tánc, a flamenco és a cigány tánc elemeiből építkező fúzió táncokból áll, részben ezek közös történeti gyökeréhez nyúl vissza, részben pedig az általuk a legtisztább formában kifejezhető, mindannyiunkban mélyen élő érzelmeket, a női lét sokszínűségét mutatja be. Az előadásban a tánc, az ének, és az arab andalúz, cigány és Garcia Lorca versek különös összhangja teremti meg az erre a kultúrkörre jellemző misztikus, mégis szenvedélyes, életszerű atmoszférát.

"A legősibb hiedelmek, a leggyermekibb öröm és a legmélyebb fájdalom, a legelemibb szenvedély és szenvedés fűzik össze az arab, a spanyol és a cigány népi kultúrkört. Az Andalúz táncképek mindezek esszenciáját jeleníti meg asszociációs fonállal összefűzött "táncképek", azaz jelenetek, hangulatok, impressziók formájában."

Vers: Kocsis Gergő

Ének: Lakatos Erika

Koreográfia, tánc: Art of Orient

ART OF ORIENT

Németh Krisztina, Nieto Mercedes, Schäfer Katalin, Wollner Márta

Az Art of Orient Magyarország első professzionális keletitánc-csoportja. Céljuk, hogy a hastáncot és közel-keleti kultúrát megismertessék a legszélesebb közönséggel, annak ősi tradícióival, modern irányzataival, eleven sokszínűségével, egzotikumával együtt. Szeretnénk bemutatni, hogy ez az itthon még csak felszínesen ismert táncműfaj egy autonóm művészeti forma, mely - túl a tánc és az előadó önkifejezési szándékain - a leglaikusabb közönséget is képes elvarázsolni, és a leghozzáértőbb szakmai rétegnek is képes újat mutatni.

A csoport elismertségét számos hazai és nemzetközi szakmai díj bizonyítja: Ahlan Wa Sahlan 2005 Nemzetközi Hastáncfesztivál Kairóban - Legjobb csoport,

Raqs Sharki Országos Hastáncverseny 2004 - Legjobb Csoport, Raqs Sharki Országos Hastáncverseny 2003 és 2004 - Legjobb Koreográfus díja, Raqs Sharki Országos Hastáncverseny 2003 és 2004 - Profi Szóló kategória 1. díj, MEDINA (Middle Eastern Dance in North America) Nemzetközi Hastáncverseny - Fődíj;

valamint több vendégszereplés neves fesztiválokon:

Egyiptomban (Kairó - Ahlan wa Sahlan International Festival of Oriental Dance), Amerikában (St. Louis - Middle Eastern Dance Festival in North America, New York), Németországban (Hannover - World of Orient Festival), Párizsban, Londonban, Barcelonában, Bécsben.

A nagy sikerű előadások mellett több helyen a keleti tánc oktatóiként workshopokat is tartottak a külföldi közönségnek.

Szólistaként évek óta sikeres karrierjük során a csoport tagjai számtalan hazai előadást tudhatnak maguk mögött, az Art of Orient megalapítása óta pedig többek közt az alábbi eseményeken szerepeltek nagyobb műsorral:

2003. november: Keleti Táncok Fesztiválja, Petőfi Csarnok

2004. február: Kelet Tánca Fesztvál, Győr

2004. május: Pilisi Majális, Piliscsaba

2004. július: Végvári Játékok, Eger

2004. augusztus: Sziget Fesztivál, Budapest

2004. november óta: Holdkelet – Andalúz táncképek c. előadás a Merlin Színházban

2004. december: Ünnepi Hastáncgála, Budapest

2005. május: Arabian Nights 2005 Orientális Tánc Fesztivál – Gálaest

2005. július: Kelti Táncok Fesztiválja - Eger