A kúcsipúdi eredete a kizárólag férfi színészeket szerepeltető, vallási tárgyú táncdráma több évszázados hagyományára vezethető vissza. A tánc technikáját virtuóz lábmunka, kecses testmozdulatok jellemzik. Drámai előadásmódjában a szabályok által rögzített színészi kifejezőeszközök - kézjelek, arcjáték, járásmód - mellett improvizáció is helyet kap, amelyet alkalmanként táncosok által előadott énekek és dialógusok egészítenek ki.
A kúcsipúdi művészet jellegzetes vonása a mitikus hősök és hősnők portréinak megalkotása. A több évezredes, klasszikus alapokat népies elemekkel gazdagító tánc a XIX. század végére a táncdrámák megőrzése mellett szóló formaként egyaránt nagy elismertségre tett szert.
Az est során fellépő Tóth Gabriella Garima a kúcsipúdi egyetlen magyar szólistája. Pályafutását balett-táncosként kezdte. 1993 óta hivatásos előadóművészként klasszikus indiai táncművészettel foglalkozik. Szakmai tudása gyarapítása és táncdrámai kutatásai céljából rendszeresen ellátogat Kúcsipúdi faluba.
Szeptember 2-án, este nyolc órától Lantos Zoltán lesz Tóth partnere. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerzett klasszikus zenei diplomát, hegedű szakon. Már a főiskola évei alatt kísérleti és keleti zenével kezdett foglalkozni, majd 1985-ben ösztöndíjjal Indiába utazott, hogy klasszikus indiai zenét tanuljon. Nyolc és fél évig élt az országban, tanulmányain kívül komponált és koncertezett.