Miss Julie és Tavaszi áldozat a nyitónapon

Színpad

Az est első részében a Bozsik Yvette Társulat lép fel Miss Julie című produkciójával. Az August Strindberg drámája alapján készült koreográfia pontos lélektani képet kíván adni a nemek harcáról, a tragikus féltékenységről egy grófkisasszony és inasa szenvedélyes kapcsolatán keresztül.

A szünet után a Győri Balett lép színpadra. Kun Attila Tavaszi áldozat című koreográfiájában 11 csodálatos művész kűzd Sztravinszkij gigászi mesterművének érzelmeivel, felajánlva testük és lelkük minden rezdülését. A táncosok finomra hangolt hangszerként keresik a harmóniát önmaguk, a természet és a társaik muzsikájával.

Az előadást követően a közönségnek lehetősége lesz találkozni az alkotókkal. A színház előcsarnokában a Kisalföld napilap szerkesztői beszélgetnek a közönséggel és az este fellépőivel.

Bozsik Yvette Társulat: Miss Julie

" Strindberg drámájában a grófkisasszony és az inas tragikus kimenetelű viszonya mögött megmutatkozik a társadalmi háttér, Bozsik színpadán a szexus kortól, helytől független, tág ontológiai értelmezést nyer. A két nem egyedei folyton keresik a kapcsolatot egymással, néha vágytól hajtva, többször rezignáltan.
Bozsik Yvette a koreográfiában a teátrális nagyjelenetek mellett hangsúlyosan alkalmazza az érzékeny, metakommunikatív gesztusnyelvet.. Ezzel megtalálta a megfelelő, témához adekvát kifejezőeszközt. Mert a Szent Iván-éji kalandokra is igaz: a nagy durranások mind egyformák, a lényeg a finom részletekben rejlik." Kutszegi Csaba / Magyar Hírlap

Előadják: Samantha Kettle
Gombai Szabolcs
Fülöp Tímea
Bozsik Yvette
Vati Tamás

Jelmez: Nagy Fruzsina
Tér: Pető József, Vati Tamás
Fény: Pető József
Zene: Jean-Philippe Heritier
Koreográfus-asszisztens: Lisztóczki Hajnalka
Koreográfus: Bozsik Yvette

Támogatók:
A Bozsik Yvette Társulat működését az NKÖM támogatja,
az előadás létrejöttét az NKA támogatta

Győri Balett: TAVASZI ÁLDOZAT

11 csodálatos művész küzd Sztravinszkij gigászi mesterművének érzelmeivel, felajánlva testük és lelkük minden rezdülését.
Finomra hangolt hangszerként keresik a harmóniát önmaguk, a természet és a társaik muzsikájával. Hangjegyek, dallamok, inak és ínszalagok cikáznak egyetlen esélyt hagyva, a mindenkori áldozat esélyét, amely megváltja az embert és ünneppé teszi az életet a halál örök kísértésével együtt.
De az áldozat nem hiábavaló, mert új értelmet, új energiát, új gondolatot szül minden áldozat. Ez teszi ünneppé! (Kun Attila)

Koreográfus: Kun Attila
Zene: Igor Sztravinszkij
Szcenika: Vidos Tibor
Fény: Kun Attila, Hécz Péter
Díszlet - jelmez: Molnár Zsuzsa